SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDEN HAYVANCIYA BÜYÜK DESTEK

silivri i̇lce tarim ve orman mudurlugu

Silivri Belediyesi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında önemli bir protokolü Fenerköy mahallemizde hayata geçirdi. Bu proje ile birlikte Silivri’deki 15 bin büyükbaş ve 49 bin küçükbaş hayvan aşılanacak. Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu: “Protokolü birlikte imzaladığımız İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Nuri Ertuğrul başta olmak üzere, muhtarlarımıza, tarıma yönelik faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerine ve kıymetli hemşehrilerimize katılımları için yürekten teşekkür ediyorum.”

Törende konuşan Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu şu ifadeleri kullandı: “Silivri Belediyesi olarak, Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte hayvan hastalıkları ve zararlıları ile mücadele kapsamında önemli bir protokolü hayata geçirmek için bir aradayız. Silivri’de tarım ve hayvancılığı daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Silivri Belediye Başkanı olarak, hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren çiftçilerimize destek olmayı her zaman öncelikli görevlerim arasında görüyorum. Silivri’nin bereketli topraklarında emek veren çiftçilerimizin, üreticilerimizin ve besicilerimizin her zaman yanındayım. Bugün burada, bu desteklerin somut bir örneği olarak, ücretsiz aşı temini ve uygulanması için protokol imzalıyoruz.

Proje kapsamında, büyükbaş hayvanlarımıza şap ve brusella, küçükbaş hayvanlarımıza şap, brusella ve koyun-keçi çiçeği aşısı ile kedi ve köpeklere uygulanacak kuduz aşısını ücretsiz olarak uygulayacağız. 

Bu proje ile Silivri’mizdeki 15 bin büyükbaş ve 49 bin küçükbaş hayvan aşılanacaktır. Büyükbaş hayvanlarımız, ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde olmak üzere yılda iki kez, küçükbaş hayvanlarımız ise yılda bir kez aşılanacaktır. Bu önemli proje ile çiftçilerimize sağlayacağımız toplam destek, 1 milyon Türk Lirası değerindedir.

Bu destek sayesinde, hayvanlarımızın sağlığını koruyarak, çiftçilerimizin ekonomik kayıplarını minimize edecek ve üretim kapasitelerini artıracağız. Üreticimize, besicimize bir nebzede olsun nefes aldıracağız. Yola çıkarken bugünü düşünen değil geleceği tasarlayan belediyecilik anlayışını kurumsallaştırmak istiyorum, Geleceğin Silivri’si için çalışmamız gerek demiştim. Silivri Belediyesi olarak, sadece bugünün değil, yarının da yani geleceğin de güçlü ve sürdürülebilir tarım ve hayvancılık faaliyetleri için çalışıyoruz. Silivri’yi İstanbul’un tarım ve hayvancılık üssü yapma yolunda kararlıyız ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz.

Bu toprakların değerini bilen ve koruyan bir belediye başkanı olarak, çiftçilerimizin her zaman yanında olacağım. Silivri’nin bereketli topraklarını koruyacak, ranta, talana ve betona kurban etmeyeceğim. Bu Allah vergisi bereketli topraklar, bizlere atalarımızdan miras kalmış kutsal emanetlerdir ve biz de bu emaneti gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak için çalışacağız.

Ekrem Başkanımız ile 5 yıl İBB Meclis üyesi olarak görev yaptım. Tarımda hayvancılıkta birçok projeye imza attık. Her projemizin içinde Silivri vardı. Ekrem Başkanımız kendini İstanbul’un Muhafızı olarak tanımlıyor. Bende Silivri’nin muhafızı olarak, tarım alanlarımızı koruma ve geliştirme sorumluluğunu kendime sizlere borç biliyorum. Hayata çok erken yaşlarda atılmış bir kardeşiniz olarak emek ve alın terinin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Hiç merak etmeyin bin bir emek ve alın teri ile yetiştirdiğiniz ürünlerin değerini de çok iyi biliyor ve bu ürünlerin hak ettiği değeri bulması için gereken tüm desteği sağlayacağım. 

Bu vesileyle, projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayvanlarımızın sağlıklı ve verimli bir şekilde yetişmesini diliyorum. Hepinize katılımınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”

Total
0
Share