Silivri’nin yeni Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu ve beraberindeki Belediye Meclis Üyeleri, Silivri Adliyesi’nde bulunan İlçe Seçim Kurulunda büyük bir katılımla mazbatalarını aldılar. Silivri Adliyesi’nde, İlçe Başkanı İbrahim Kömür, CHP Parti Meclisi Üyesi Berker Esen, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu. Balcıoğlu, mazbatasını aldıktan sonra adliye önünde toplanan Silivri halkına ve basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Seçim sürecinin saygı ve demokrasi çerçevesinde gerçekleştiğini vurgulayan Balcıoğlu, bu demokratik olgunluktan duyduğu mutluluk ve gururu dile getirdi. Seçim yolculuğunda yanlarında olan herkese teşekkürlerini sunan Balcıoğlu, özellikle Silivri halkının desteğinin önemini vurguladı.

Balcıoğlu’nun konuşmasında, “Bu seçim yolculuğunda, çıkar gözetmeksizin, hiçbir menfaat beklemeden yanımızda olan herkese teşekkür ederim. Ancak, en büyük teşekkürüm; bana inanan, güvenen ve bu onurlu görevi üstlenmem için oy vererek destek olan Silivri’mizin değerli halkına,” ifadelerine yer verdi. Balcıoğlu, daha yapacak çok iş olduğunun altını çizerek, detaylı konuşmasını gerçekleşecek devir teslim töreninde yapacağını belirtti.

Silivri için umut, huzur ve başarı dolu bir dönem temenni eden Balcıoğlu, “Rabbim bizleri, Ulu Önderimiz Atatürk’e ve hemşerilerimize mahcup etmesin. Yolumuz açık, gayretimiz büyük olsun,” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Silivri Yeni Döneme Atatürk Anıtı’nda Saygıyla Başladı

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri Heyeti, mazbatalarını almanın ardından Silivri sahilinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak, yeni döneme saygı ve minnetle başladı. Bu anlamlı tören, çelenk sunumunun ardından gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın coşkuyla okunmasıyla devam etti.

Törenin ardından İlçe Başkanı İbrahim Kömür, seçim süreci ve kazanılan zaferle ilgili duygularını paylaşan kısa bir konuşma yaptı. Kömür konuşmasında, “Bu zaferin aslan payı elbette Sayın Bora Balcıoğlu’nundur; ancak bu zaferde payı olan herkese, katkıda bulunan her bireye en derin teşekkürlerimi sunmak istiyorum,” diyerek, başarının bir ekip çalışması olduğunun altını çizdi.

Silivri’nin yeni belediye başkanı ve ekibi, Atatürk anıtına yapılan çelenk sunumuyla, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ışığında, Silivri için hizmet edeceklerinin simgesel bir başlangıcını yapmış oldular.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…