Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından göreve yeni başlayan ve görevine devam eden Silivri’nin 35 mahallesinin muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Bu buluşma, yerel yönetimlerle mahalle muhtarları arasındaki iş birliğini güçlendirmeyi ve koordinasyonu artırmayı amaçladı.

Başkan Balcıoğlu, muhtarlarla gerçekleştirdiği buluşmada, “Yeni dönemde muhtarlarımızla tam bir uyum içinde çalışarak, Silivri’mizi daha yaşanabilir ve daha güzel bir yer haline getirmek için çaba göstereceğiz. Muhtarlarımızın destekleri bu süreçte büyük önem taşıyor,” dedi. Başkan Balcıoğlu, Silivri’nin her mahallesinin özgün ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam kalitesini artırmak için muhtarlarla düzenli olarak bir araya gelmeye devam edeceğini vurguladı.

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Muhtarlarla Bir Araya Geldi 


Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Silivri Belediyesi Meclis Salonu’nda 35 mahallenin muhtarları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Balcıoğlu’nun liderliğindeki toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları, Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Serhat Ateş ve Silivri Belediyesi müdürlerinin de katıldığı bu önemli toplantıda, Başkan Balcıoğlu muhtarların taleplerine çözüm bulma konusunda kararlılığını vurguladı. 

Toplantıda, Silivri’nin her mahallesinden gelen muhtarlar, yaşadıkları sorunlar ve mahalle sakinlerinin taleplerini dile getirdi. Başkan Balcıoğlu ve ilgili belediye müdürlükleri, bu talep ve sorunlara çözüm üretmek için notlar aldı ve muhtarların önerilerini değerlendirdi.


Bora Balcıoğlu’ndan Samimi İlişkiler ve İş Birliği Sözü


Toplantıda konuşan Başkan Balcıoğlu, muhtarlarla ilişkilerin önemine değindi: “Hepimiz vatandaşımızın daha rahat, daha huzurlu ve daha güvenli bir şehirde yaşaması adına hizmet ediyoruz. Yeni dönemde de muhtarlarımızla tam bir uyum içinde Silivri’mizi daha yaşanabilir ve daha güzel bir hale getirmek için çalışacağız.” Başkan, muhtarların ve vatandaşların taleplerine her zaman açık olduklarını belirterek, “Hiçbir zaman sizin taleplerinizi kulak ardı etmeyeceğiz. Oy veren ya da vermeyen herkesin belediye başkanıyız. Biz kolaylaştırıcı rol oynamak zorundayız. Kendimizi vatandaşın yerine koyduğumuzda bir bakıyorsunuz, vatandaşı dinlediğinizde çözümü aslında o derdini anlatırken söylüyor. Yeter ki vatandaşa odaklanalım, doğru bakalım. Doğru baktığımızda çözümü de beraberinde getirebiliyoruz. Öyle bakacağız, vatandaşımızı seveceğiz, onlara saygı duyacağız. Silivri’mizi hep birlikte beraber yöneteceğiz, birlikte karar alacağız, birlikte uygulayacağız,” diye ekledi.Muhtarlar ve Yönetim Arasında Sürekli Diyalog Vurgusu


Başkan Balcıoğlu, muhtarlarla sık sık bir araya gelme sözü vererek, “Silivri’mizin her mahallesinde düzenli olarak toplantılar yaparak, vatandaşlarımızın sorunlarına yerinde çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Vatandaş da artık şikayet istemiyor, vatandaş artık çözüm istiyor. Hemşerilerimize dokunacağız, gideceğiz, dinleyeceğiz, özel hissettireceğiz, aynı zamanda hizmetimizi de yapacağız. Vatandaş bizleri bu göreve bunun için getirdi. Ayrıca bu toplantıları yılda birkaç kez değil, çok daha sık yaparak sürekli bir istişare halinde olacağız,” şeklinde konuştu.


Serhat Ateş’ten Teşekkür


Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Serhat Ateş de, Başkan Balcıoğlu ve yönetimine teşekkürlerini ileterek, “Silivri’mizin geleceğine yönelik bu tür toplantıların düzenli olarak yapılmasını ve muhtarların sürekli olarak bilgilendirilmesini önemsiyoruz. Hep birlikte Silivri için güzel işler yapacağımıza inanıyorum,” ifadelerini kullandı. Toplantı, muhtarların Silivri için önerdiği projelerin ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesi ile sona erdi. Balcıoğlu, her zaman muhtarlar ve vatandaşların yanında olacaklarını yineleyerek, Silivri için ortak çalışmanın devam edeceğini belirtti.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

MUHTARLIK SEÇİMLERİ SONUÇLARI

Silivri’de 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında bazı muhtarlar değişirken, bazı muhtarlar…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…