“KARTVİZİTE BAKMAMAK” İŞTE BÖYLE OLUR

suleyman hi̇lmi̇ ozkiris

Selimpaşa’da kaçak Kur’an kursu inşa eden ve inşaatta çalışan işçilerin de ödemelerini yapmayan Devlet Hastanesi doktoru hakkındaki haberimiz üzerine, söz konusu inşaat Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu’nun talimatıyla mühürlendi.

Gazeteci Kaan Göktaş geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden, Silivri Selimpaşa’da kaçak bir Kuran kursu inşaatını paylaştı: “Selimpaşa Doğantepe’de bir villa inşaatı. Villayı yaptıran kişi Çam Sakura Hastanesi’den bir devlet memuru doktor. Villanın bir kısmı kız, bir kısmı erkek KUR’AN KURSU olarak inşa ediliyor. Elbette kaçak kurslar. Daha doğrusu cemaat tarikat yuvası. Ancak bununla da kalmıyor. Çatısından bodrumuna plansızlıklar ve usulsüzlükler var. Villa sahibi olan Uzm. Dr. Süleyman Hilmi Özkırış inşaatta çalıştırdığı işçilerin parasını ödememiş, hakkını aramak isteyenleri de tehdit etmiş. Silivri Belediyesi ekiplerini göreve davet ediyorum.”

Göktaş’ın paylaşımını ihbar kabul eden Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu‘nun talimatıyla, Silivri Belediyesi‘nin ilgili birimleri kaçak villaya anında müdahale ederek inşaatı mühürledi. Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu‘nun konuyla ilgili ilettiği bilgi notu: “Habere konu alan onaylı projesine aykırılıktan ve ilave yapısından dolayı mühürlenmiştir.”

Total
0
Share