CHP Silivri Belediye Başkan Aday Adayı Bora Balcıoğlu, Silivri’nin Sesi’ne verdiği beyanatta aday olması halinde “rekor oy alacağını” iddia etti.

“Öncelikle belediye başkanlığına adaylık iddiamı ortaya koyarken dikkate aldığım birkaç husus olmuştu 2019 yılında:

Bunlardan birincisi Silivri Halkı bana inanıyor mu? Bu görevi yapabileceğime, onlar için mücadele edeceğime inanıyorlar mı? Bir dertleri olduklarında bana ulaşabileceklerine inanıyorlar mı?

İkincisi bana o görevi verdiklerinde, ben layıkıyla bu görevi yerine getirebilir miyim?
2019 yılında halkımızın bana olan güvenini, inancını, arkamda olup verdikleri destekleri net biçimde gördüm. Partimizin genel merkez yöneticileri de gördüler; dönemin pm üyelerimiz, myk üyelerimiz de gördüler ancak siyasetin cilvesi, biz o dönem adaylaşamadık…

Elbette küsmedik, darılmadık ve 10 yıldır almış olduğumuz sorumluluğu, üstlendiğimiz görevi bir adım daha yukarı taşıyarak, “İBB meclis üyesi” olarak partimizin ve halkımızın desteğiyle halkımız için verdiğimiz mücadeleye 5 yıl daha devam ettik. Yılmadan devam ettik çünkü bir amacımız vardı:

Silivri halkının refah seviyesini yükseltmek; çocuklarımıza daha yaşanılabilir bir Silivri bırakmak ve gelecek nesillerin “Silivri’den böyle bir belediye başkanı gelmiş geçmiş” diyeceği projelerle Silivri tarihine iz bırakmak. Tek amacımız bu…

Biz halkımızla 15 yıldır istisnasız her gün görüşüyoruz, her gün çaylarını içiyoruz, her gün sorunlarına birlikte çare arıyoruz.

Elbette bizlerin yetki alanları belli, yapabileceklerimiz kanunla belli. Kanunun üzerine çıkamayız, her sorunu çözdük diyemeyiz. Ancak şunu çok net biçimde ve gönül rahatlığıyla söyleyebiliyoruz: Elimizden ne geliyorsa sonuna kadar çözüm noktasında tüm samimiyetimizle çabaladık, çabalıyoruz ve halkımız bizim 2024 yılında yetkimizi artırdığında bu çabamız onların sorunlarının çözümünü noktasına çok daha güçlü, çok daha anlamlı olacak.

Bir siyasetçinin en büyük gücü arkasındaki halk desteğidir. Ben halkımızın desteğinin arkamda olduğunu biliyorum. Bunu genel merkez yöneticilerimiz de farkındalar ve bizlerden habersiz yaptıracakları anketlerle, çalışmalarla bu durumu tescilleyecekler. Bizim “yarışacak değil, kazanacak aday” olduğumuzu yapılacak bu anketler çok net biçimde ve kararsızlığa mahal vermeyecek ölçüde ortaya koyacaktır.
Bizlerin esas amacımız bu seçimde yalnızca seçimi kazanmak değil İBB meclisinde çoğunluğu sağlamak için Silivri’den rekor oy ve meclis üyesi çıkartmaktır. Bunu da Silivrili hemşehrilerimizle birlikte başaracağız inşallah…

Bizim partimiz, duruşumuz bellidir. İlk genel başkanımız Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinden ve onun gösterdiği hedef doğrultusunda, halkımız için ve her siyasi görüşten Silivrili hemşehrilerimizle birlikte mücadelemizi sürdürüyoruz.

Alnımız açık, başımız dik; çok şükür bugüne kadar kimsenin hakkını yemedik, kimseden çekindiğimiz bir husus yoktur. O sebeple kimseye hakkımızı yedirmeyiz sonunda kadar da mücadelemizi sürdürürüz!”

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…