Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Silivri Ordulular Derneği ve Gümüşhane Kelkitliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Balcıoğlu, her iki dernekte de yaptığı konuşmalarda, “Silivri’yi evi bilen 81 ilden gelen hemşerilerimizle hep beraber yöneteceğiz,” diyerek katılımcı yönetim anlayışının altını çizdi ve “Geleceğin Silivri’si” vizyonu doğrultusunda projelerini anlattı.

Eğitime Sosyal Destek: Kahvaltı ve Kırtasiye Desteği
Balcıoğlu, eğitim alanında yapılacak yenilikler hakkında konuşurken, “Kahvaltı ve Kırtasiye Desteği” projesine dikkat çekti. Bu proje ile çocukların eğitimine ve sağlığına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirten Balcıoğlu, “Hiçbir çocuğumuzun aç kalmadığı, her çocuğumuzun eğitim hayatına eşit şartlarda başladığı bir Silivri yaratmayı hedefliyoruz,” dedi. İlkokullarda çocuklara sunulacak olan kahvaltıların Silivri Et, Süt ve Tarım Kooperatifinde üretilen taze ve doğal ürünlerle hazırlanacağını belirtti ve ilave etti: “Çocuklarımızın eğitim yolculuklarında yanlarında olmak için, her eğitim döneminin başında ilkokuldan liseye tüm öğrencilerimize temel kırtasiye malzemeleri sağlayacağız. Sınavlara hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de özel hazırlık setleriyle destek olacağız.”

Dernekler Yerleşkesi ile Sivil Toplumun Güçlenmesi
Balcıoğlu, Silivri’deki sivil toplum kuruluşlarının daha etkin çalışmalar yapabilmesi için “Dernekler Yerleşkesi” projesini hayata geçireceklerini duyurdu. “Silivri’mizde faaliyet gösteren hemşeri ve yöre dernekleri ile Sivil Toplum Kuruluşlarına ev sahipliği yapacak olan bu yerleşke; derneklerin ve STK’ların ihtiyaç duyduğu ofisler, çok amaçlı salonlar, toplantı ve konferans salonları, sergi ve fuaye alanları ile donatılacak,” diyerek projenin detaylarından bahsetti. Bu yerleşkenin, derneklerin ve STK’ların faaliyetlerini daha geniş bir alanda ve daha etkin bir şekilde sürdürebilmelerini sağlayacağını ifade etti.

Balcıoğlu’nun dernek ziyaretleri, Silivri’nin çeşitli kesimlerini bir araya getirme ve herkesin sesine kulak verme vizyonunu gözler önüne serdi. Hem eğitim alanında hem de sivil toplumun güçlendirilmesi konusunda ortaya koyduğu projelerle Balcıoğlu, Silivri’nin her bireyine adil ve eşit hizmet götürmeyi hedeflediğini vurguladı.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…