BELEDİYE MECLİSİ’NE CHP DAMGASI

Silivri Belediye Meclisi’nin bugün yapılan Ekim ayı ilk toplantısına, uzun süren sessizlikten sonra CHP Grubu’nun etkili muhalefeti damga vurdu.

Silivri Belediyesi’nde CHP Meclis Grubu’nun son aylarda etkili bir muhalefet yürütmemesi, yazılı ve sözlü soru önergeleri sunmaması siyasi eleştirilere neden oluyordu. Meclis’in bugün yapılan Ekim ayı ilk toplantısında ise CHP Grubu üyeleri arka arkaya söz alarak AKP ve MHP gruplarını adeta eleştiri yağmuruna tuttu.

Meclis’in açılışında ilk olarak söz alan CHP Silivri ve İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu, İBB’nin çiftçilere tarım alanında yaptığı yardım ve destekleri sıraladı. Balcıoğlu daha sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İBB iştiraki şirketlerde çalışan personele 27 Bin TL promosyon müjdesinden bahsederek “Darısı Silivri Belediyesi’nin başına.” dedi.

KAVAKLI’DA “YANDAŞ MAXİCELLS” FABRİKASI YARIM KALDI

İkinci olarak söz alan CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Süheyl Kırkıcı ise Kavaklı Mahallesi’nde büyük törenlerle ve vaatlerle eski AKP yandaşı Sancak Grup tarafından temeli atılan kan plazma fabrikası Maxicells’in inşaatının yarım kaldığını ve yöre halkının itirazına rağmen yapılmak istenen fabrikanın en başından beri hatalı olduğunu söyleyerek, fabrika temel atma töreninde konuşan ve yandaş firmaya övgüler dizen Volkan Yılmaz’ın süreçle ilgili görüşlerini sordu.

7d7d9e01 temel atma

“ÜCRETSİZ” DENİLEN HALK PLAJLARI NEDEN ÜCRETLİ?

Toplantıda söz alan CHP Silivri ve İBB Meclis Üyesi Melih Yıldız da, Silivri Belediyesi’nin bu yaz başında açtığı ve “ücretsiz olacak” diye duyurduğu halk plajlarında neden vatandaşlardan ücret alındığını sordu.

SEMİZKUMLAR MAHALLESİ’NE YATIRIM NEDEN YOK?

Toplantıda bir başka soru önergesi ise CHP’li Cabbar Doğan’dan geldi. Semizkumlar Mahallesi’nin yazın 50 bin kişiye varan nüfusuna rağmen Silivri Belediyesi tarafından üvey evlat muamelesi gördüğüne dikkat çeken Doğan, mahallenin eksiklerini dile getirdi.

Total
0
Share