BELEDİYE OTOBÜSLERİYLE AKP MİTİNGİNE İNSAN TAŞIMIŞLAR

Cumhur İttifakı’nın Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirdiği miting için Silivri Belediyesi’nin resmi plakalı otobüslerinin kullanıldığı ortaya çıktı.

Cumhur İttifakı tarafından 29 Mayıs Pazar günü Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yaptığı mitinge Silivri’den de katılım sağlandı. Ancak miting için kiralanan otobüs ve minibüslerin yanı sıra Silivri Belediyesi’ne ait resmi araçların da kullanıldığı anlaşıldı. Skandal, mitinge giderken çekilen görüntüleri MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın kişisel sosyal medya hesabında paylaşınca ortaya çıktı.

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, düzenlediği basın toplantısında skandal görüntüler ile ilgili “Miting AKP mitingi miydi, Cumhurbaşkanlığı mitingi miydi anlamadık. Kamu kaynakları bu miting için kullanıldı. Belediye araçları mitinge insan taşıdı. İlçe belediyesinde çalışan personel, öğrenciler, bürokratlar zorla götürüldü. Silivri Belediyesi araçları hem mitinge insan taşımak için, hem de miting öncesi anons yapmak için kullanıldı. Bu son derece yanlıştır. Daha önce bu zorlamayı İBB eliyle de yapıyorlardı. Maalesef okul müdürleri de bu zorlamaya alet edildi ve öğrenciler zorla mitinge götürüldü.” diye konuştu.

VATANDAŞLAR: “HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.”

Öte yandan skandal görüntülerin sosyal medyaya düşmesi üzerine vatandaşlar “Bizim o otobüslerde, mazotunda, benzininde, şoförünün maaşında vergilerimiz var, hakkımız var. Hakkımızı helal etmiyoruz.” tarzında yorumlarda bulundular.

Total
0
Share