CHP’DEN İLK ADAY ADAYI ÇIKTI

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, düzenlenen basın toplantısında bir soru üzerine “İlçe Başkanı partinin doğal olarak belediye başkan adayıdır.” diyerek önümüzdeki yerel seçimlerde aday adaylığı için ilk sinyali verdi.

IMG 6930

CHP Silivri İlçe Örgütü tarafından düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtlayan CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen “Genel Başkanımız doğal olarak partimizin Cumhurbaşkanı adayıdır. Aynı mantıkla İlçe Başkanı da aday açıklanana kadar partinin doğal olarak belediye başkan adayıdır.” diyerek yaklaşan yerel seçimler öncesi aday adaylığı sinyalini açıkça ilk dillendiren CHP’li oldu.

Esen, sözlerini devamında “Benim görevim, sorumluluğum partimi yerelde iktidar yapmaktır. Herkes CHP’nin adayını merak ediyor, çünkü herkes CHP’nin Silivri’de iktidarı geri alacağını biliyor.” dedi.

Millet İttifakı’nın Silivri adayının İYİ Parti’den olması ihtimaline ilişkin bir soruyu da yanıtlayan Esen, “Bunları konuşmak için henüz erken.” dedi.

Güncelleme (31.05.2022): Berker Esen “İlçe başkanları belediye başkan adayları açıklanana kadar partisinin doğal adaylarıdır dedim. Ben aday adayı değilim.” şeklinde yeni bir açıklama yaptı.

Total
0
Share