BELEDİYE PERSONELİNE SENDİKA BASKISI…

Volkan Yılmaz yine bildiğiniz gibi… Geçtiğimiz gün İBB Meclisi’nde çıktı ve dedi ki “Cankurtaran maaşları 7500 TL olsun.” Bütçe kendisinin değil, personel kendisinin değil ya, bol keseden zam teklif etmek kolay.

Peki sen Belediye’de kendi işçine kaç para veriyorsun?

Bakın işçiler sosyal medyadan isyan etmeye başladılar. Volkan Yılmaz’ın yapmacık selfie’li şov paylaşımlarının altına “zam istiyoruz” yazıyorlar ama gören yok.

Bırakın 7500 lirayı, Silivri Belediyesi’nde net 5500 TL alan işçi yok. (Kendisine villa, sevgilisine otomobil alan siyasi kadroları saymıyorum elbette.)

Belediye personeli ve sendika temsilcileri defalarca Volkan Yılmaz’la görüşmek istiyor ama kabul edilmiyorlar. Oysa personelin isteği basit; “İBB’ye gelince bol keseden atıp tuttuğun gibi bize de bir iyileştirme yap, Belediye kasasında biriktirdiğin paralarla bize zam yap, Temmuz ayında devlet memura-emekliye %35 enflasyon farkı zammı uygulayacak, sen de bize uygula…”

Dahası var. Belediye işçileri kendilerine dayatılan sendikadan memnun değiller, sendikayı patron yalakası olarak addettikleri için değiştirmek istiyorlar ancak buna izin verilmiyor.

Başta Murat Koçoğlu olmak üzere, Bilhan Ahçıoğlu ve Belediye’deki siyasi kadrolar tarafından sendika değiştirmemeleri, değiştirirlerse işten çıkartılacakları yönünde baskı uygulanıyor.

Dahası var. Personelden torpilsiz olanlar, partili olmayanlar, yani sözün kısası gariban olanlar Cumartesi günleri akşama kadar çalıştırılıyor ve fazla mesai ücreti ödenmiyor. (Oysa yasal olarak haftalık çalışma süresi 45 saattir ve Cumartesi öğleden sonra tatildir.) Gariban personel hafta sonu dahil olmak üzere çalıştırılırken, torpilli olanlar, siyasi kadrodan olanlar (Ülkü Ocakları ve MHP torpili ile işe girenler) hafta sonu hiç çalışmıyor, hatta bazıları hafta içleri bile doğru düzgün çalışmıyor.

Evet, Silivri Belediyesi’nde sular durulmuyor. 2 yıl daha durulacağa da benzemiyor.

Total
0
Share