İMAMOĞLU’NDAN VOLKAN YILMAZ’A KAPAK

Dün Silivri’yi ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisinden Seymen’e okul yapmasını isteyen Volkan Yılmaz’ı köylülerin önünde rezil etti. İmamoğlu “Okulu Milli Eğitim’den isteyin. Eğer yapmazlarsa merak etmeyin seneye biz onları göndereceğiz.” dedi.

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dün bir dizi ziyaret kapsamında Silivri’ye geldi. Önce örnek köy ilan edilen Seymen’i ziyaret eden İmamoğlu, burada Seymen’in kaderinin katı atık depolama tesisi ile bir gecede değiştirildiğini ve bu kararların masa başında alındığını anlattı. Köylülerin taşımalı eğitim isyanı üzerine masada bulunan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “İBB Seymen’e okul yapsın.” isteğinde bulundu. İmamoğlu ise köylülere hitaben “Okulu Milli Eğitim’den isteyin. Biraz kızın. Eğer yapmazlarsa, merak etmeyin, seneye (2023 genel seçimlerini kastediyor) biz onları göndereceğiz. O zaman yaparız.” dedi.

VOLKAN YILMAZ ÖRNEK KÖY PROJESİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, ayrıca İmamoğlu’na Seymen’de ilan edilen örnek köy projesi için teşekkür etti ve Silivri Belediyesi olarak her türlü desteği vereceklerini belirtti. Yılmaz ayrıca katı atık tesisi yüzünden olumsuz etkilenen Seymen gibi köylere pozitif ayrımcılık uygulanması gerektiğini belirtti.

ÇİFTÇİLERDEN TEŞEKKÜR

İmamoğlu ve beraberindekiler daha sonra Silivri’de çiftçilik yapan Metin Oral’ı ziyaret etti. İBB’den aldığı hayvan yemi ve fide desteği için İmamoğlu’na teşekkürlerini sunan Oral, Halk Ekmek için İstanbul’un köylerinden yapılacak buğday alımı kararından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

CEZAEVİ ZİYARETİ VE SELİMPAŞA

İmamoğlu, Silivri ziyareti kapsamında ayrıca Silivri Cezaevi’nde yatan Gezi Davası hükümlüsü Tayfun Kahraman’ı ziyaret ettikten sonra Selimpaşa’da devam eden kavşak projesi ve Yuvamız İstanbul kreşinde de incelemelerde bulundu.

Total
0
Share