Silivri ile ilgili ekonomik kültürel değişimleri ve gelişmeleri uzun yıllardır izliyorum.

Efendim;

Silivri emlak ve gayrimenkul  gelişimi açısından çok değişik ve her geçen yıl değerlemesi artan bir ilçe konumunda olmasına rağmen “hala ucuz“ dediğimde ne dersiniz?

Beğendiğinizi biliyorum. Tabii ki bu beğenmeler yatırımlarını Silivri’de yapanlar için. Ya yapamayanlar veya yapmayanlar?

2019-2020 yılı içerisinde yazdığım köşe yazısında Silivri’de arsa ve arazi değerlerinin artacağını  şu anki fiyatlara “pahalı” diyenlerin 2021 ve daha sonrası fiyatları hayal bile edemedikleri öngörüsünde bulunmuştum.. Şimdi ajandalarını ve notlarınızı açtığınızda önünüze çıkan fiyatlara baktığınızda ne demek istediğimi anlamışsınızdır.. 

Yeni bir öngörüye ve değerleme yapmaya ne dersiniz?

Silivri gayrimenkul ve emlak fiyatlarında çıkış net bir şekilde 2021 son çeyreğinde büyümeye devam edecektir. Çok iyi bir varsayım derseniz bunu yaşayarak göreceğiz..

Gayrimenkulde kazanç, gelecekte gelişen bölgeleri görmek, analiz etmek, iyi bir MESLEKİ YETERLİLİK ve TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ olan Emlak Danışmanlık firmaları ile çalışmak, hizmet almakla olacaktır. Silivri’nin bir kaç bölgesinden örnek verecek olursak;

Selimpaşa’da 800-900 TL, Ortaköy’de 750-900 TL, Kavaklı’da 700-900 TL gibi fiyatlara çok diyenler… 

Şu an Selimpaşa’da 950-1100 TL , Ortaköy’de 850-1000 TL, Kavaklı’da 950-1000 TL fiyatları görünce şaşırıyorsunuz ama şaşırmayın..

2021 son çeyreğinden itibaren Silivri bölgelerinde  tarla veya arsalarda %50’ye varan artışların yaşanacağını hep birlikte gördük..

Hayal mi diyorsunuz?

O zaman İstanbul’dan Silivri’ye doğru gelen bir dalganın  geç olmadan farkına varın derim.

Lütfen İstanbul’un batıya açılan kapısı Silivri’yi  asla başka yerlerle mukayese etmek yanılgısına düşmeyin. Dev İstanbul’un karşısında gelişmeye acık ve fiyatların hala en uygun olduğu yer sizce neresidir? Silivri dediğinizi duyar gibiyim. Aynen öyle.

Bir kere İstanbul’un en büyük arazisinin yasam alanların olduğu ve yatırımların son derece hızlı geleceği bir yerdir .. 

Üstelik konum itibarı ve ulaşım yolların anlatmaya bile gerek yok.

Farkında değil misiniz, ilçenin özelliğinin en küçük bir yerel sorunu öylesine maharetle dillendirebiliyor ki, o sorunu bir anda ulusal veya uluslararası boyuta taşınabiliyor.

Bu potansiyeldir, bu gelişmenin, kalkınmanın ve gelecekte degerlenmenin göstergesidir.

Şunu unutmayınız ki 3 yıl öncesi fiyatlarla bugünkü fiyatlar arasında olusan artışın tam anlamıyla bir 3 yıl sonrasını şimdiden görün… 

Ben gözlem ve işime verdigim önem bakımıdan yaşadığım yerin  geleceği ve gelişimi konularında çok deneyimli olduğuma inanırım.

Bakalım zaman kimi haklı çıkaracak? 

Yatırımlarda her zaman için  artık basit söylemleri eş, dost, akraba, hemşeri vs.  böyle dedi, şöyle söyledi laflarını  artık bir kenara bırakıp  kurumsal mesleki  emlak danışmanlarından doğru bilgi almak ile baslayın..

Benden söylemesi.

Silivri’de gelecek 5 yıl içerisinde oluşacak olan fiyatlar önünüze geldiğinde şu an söylediğiniz gibi 2 yıl önce böyle değildi deyip kaçan fırsatlar için çok geç olabilir..

Unutmayın ki  herkes bakar.. Ama görebilmek çok önemlidir..

Mustafa Altınkök

SİLİVRİ EMLAK MÜSAVİRLERİ YON. KRL. BSK.

İSTEB KURUCU ORTAGI.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

“TEKİRDAĞ-ÇANAKKALE BÖLGELERİ YENİ YATIRIMCILARIN TERCİHİ”

İstanbul’dan Silivri’ye kadar olan sahil hattında oluşan fiyat degerlemelerinden sonra yatırımcıların bütçelerine…

SİLİVRİ DESTEKÇİSİ: MUSTAFA ALTINKÖK

1967 yılında Silivri’de doğan Mustafa Ersu Altınkök, doğup büyüdüğü ve halen yaşadığı…

MUSTAFA ALTINKÖK: GAYRİMENKUL YATIRIMI HIZ KAZANIYOR

Yatırım alanında gün geçtikçe trendler değişse de değişmeyen tek şey gayrimenkulün hala…

ALTINKÖK: EMLAKÇILIKTA YENİ DÖNEM

Geçtiğimiz yaz gayrimenkul satış ve aracılık sektörünü ilgilendiren bir tebliğ yayınlandı. Özetle…