BORA BALCIOĞLU İLE BU İŞ OLMAZ.

Silivri Belediyesi tarihinin en vasat ana muhalefet grubuna tanıklık ediyoruz.

Söz aldıkları konularda donanımları yok, kendilerine sorulan sorularda bilgileri yok, onca usulsüzlük, yolsuzluk arasında doğru düzgün bir soru önergeleri yok, konuşurken heyecanları yok, hitabet kabiliyetleri zayıf.

Bunların başında da CHP Grup Sözcüsü Bora Balcıoğlu geliyor.

Kendisi her Meclis’te söz aldığında ben ekran karşısında saçımı başımı yoluyorum. Önündeki kağıttan bakarak okumakta bile zorlanmasını geçtim, Volkan Yılmaz’ın her söze girişinde mutlaka bir gol yiyor, konuşmasının sonrasında akıllarda ya Belediye Başkanı’na teşekkür eden ya da bilmediği bir yerden sorulduğu için cevap veremeyip lafı eveleyen geveleyen bir muhalefet temsilcisi kalıyor.

Bora Balcıoğlu CHP Grup Sözcülüğü görevini üstlenerek siyasi geleceğini ve planlarını kendi eliyle katletmiş durumda. Zaten üstünde yapışıp kalan bir “seçim Bora yüzünden kaybedildi” etiketi vardı.

Şimdiden belli oldu ki; CHP’nin 2024 yerel seçimlerinde çıkaracağı aday Bora Balcıoğlu olamaz, olmamalı.

(Haklarını yemeyelim, söz aldıklarında en azından muhalefet meclis üyesi olmanın hakkını vermeye yaklaşan üç isim var; Melih Yıldız, Süheyl Kırkıcı ve Doruk Bulut. Doruk Bey’i ne hikmetse iki meclisten birinde göremiyoruz. Melih Yıldız, Belediye Başkan adaylığına da en yakın isimlerden biri olmasına rağmen kendini inatla geri çekiyor. Süheyl Kırkıcı ise daha çok teknik konularda söz almayı seçiyor. Yani şu anki halleriyle ortadaki büyük boşluğu kapatmaya yetmiyorlar.)

Total
0
Share