CHP Silivri İlçe Örgütü, Samsun’da Atatürk anıtına düzenlenen saldırıyı protesto etti.

CHP Silivri İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen protesto gösterisinde, Samsun’da Atatürk anıtına düzenlenen saldırı kınandı. Silivri Sahili’nde bulunan Atatürk heykeli önünde meşalelerle toplanan CHP’liler, Atatürk’e olan bağlılıklarını bir kez daha dile getirdi.

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen tarafından Atatürk heykeli önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında şu sözlere yer verildi:

“Dün 19 Mayıs 1919’da kurtuluş mücadelemizin başladığı Samsun’da ülkemizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Onur Anıtı’na yapılan çirkin saldırıyı kınamak ve O’nun manevi hatırasına sahip çıkmak için bugün burada toplandık.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele yolunda ilk adımını attığı Samsun’da simge haline gelen Atatürk anıtına yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz. 

Bu saldırılar beyinleri yıkanmış kiralık katillerin, keşke Yunan kazansaydı diyecek kadar vatan ve millet bilincinden yoksun meczupların, 21.yy da saltanat ve hilafet özlemiyle üniter ulus devlet karşıtı tarih cahillerinin, kimi bildik çevrelerden aldıkları cesaretin sonucudur.

Biliyoruz ki dün gerçekleşen sefil saldırı ülkemizin kurucusu ve banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan ne ilk ne de son saldırıdır. Geçtiğimiz zamanlarda da dönem dönem bu saldırılarla mücadele ettiğimizi unutmamak lazım. Ancak Atamızın heykelini dahi yıkmaya güç yetiremeyen bu sefil zihniyette şunu çok iyi bilsin ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve fikirleri bu ülkenin çimentosu, kalbi ve milli değeridir. Ve fikirler ölmez! 

Yapılan bu alçak saldırı sadece Onur Anıtına değil bu ülkenin temel değerlerine, özgürlük fikrine ve Cumhuriyet devrimlere karşı yapılmıştır. 

Cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya bağlı, aydınlık ve modern Türkiye özlemiyle mücadele eden herkes bu süreci üzüntü ve kaygıyla takip etmektedir.   Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Beyinleri yıkanmış faillerin hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz. 

Ayrıca mobese kameraları ile tüm Türkiye’yi dakika dakika izleyenlerin, heykele halat bağlanıp araçla çekilmeye çalışılırken kör sağır ve dilsizi oynamasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. 

Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Atatürk ilkelerinin yılmaz bekçileriyiz. Yıkamayacaksınız, O’na uzattığınız her el bizi daha çok birbirimize kenetler. Gündemi değiştirme çabasıyla yapılan bu sinsi provokasyona gelmeyeceğiz. 

Bizler O’nun ışığında, O’nun gösterdiği hedefe yürüyenler olarak Ulu Önder’imizin manevi hatırasına, ilke ve devrimlerine sonuna kadar sahip çıkacağımızı; bu uğurda bu hastalıklı zihniyet ile her daim mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha yüksek sesle ifade etmek istiyoruz.

Bu millet ne senden vazgeçer ne senin eserlerinden.”

Öte yandan Silivri Belediyesi ve Volkan Yılmaz’ın sosyal medya hesaplarında çirkin saldırıyı kınayan bir paylaşımın yer almaması dikkat çekti.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…