Silivri ilçesi, İstanbul’un batısındaki ideal konumuyla Marmara Denizi’nden doyasıya yararlanıyor. Muhteşem Marmara Denizi önce güzelliğiyle sonra plajlarıyla büyülüyor. Silivri’nin denize olan kıyısı, uzun sahil şeridiyle sporcuların sevdiği rotalar arasına giriyor. Silivri’de yürüyüş yapmak isteyenler önce sahile iniyor. Peki, ilçede sahil dışında yürüyüş yapacak rota var mı? Elbette! İlçe halkı yılın her günü yürüyüş – egzersiz yapabiliyor. Doğa ile iç içe olmak isteyenler Silivri’nin temiz doğasında yürüyor, fiziksel ve zihinsel anlamda dinçleşiyor. İşte Silivri’nin en iyi yürüyüş rotaları; 

Silivri Sahili

Silivri yürüyüş yolu dendiğinde akla gelen ilk yer sahil oluyor. İlçe halkının büyük bir bölümü günün her saatinde sahilde tempolu bir yürüyüşte görmek mümkündür. Karadenizli şarkıcı Kazım Koyuncu’nun ismini taşıyan yürüyüş yolu, Silivri sahili boyunca eşsiz bir dinlenme sunuyor. Yürüyüş yolu, ilçe sakinlerine şahane manzaralar gösteriyor, tertemiz doğasıyla memnun ediyor. Kazım Koyuncu Yürüyüş Yolu’nda yürüyüş yapanlar, yol için “kafa dinlendirici, huzurlu, akşam güneşinin batışı şahane…” gibi güzel yorumlar yapıyor. 

Aşıklar Tepesi Trekking

Silivri Aşıklar Tepesi trekking yapmak için en çok tercih edilen rotalardan biri. Silivri halkı, tepenin muhteşem manzarasından yıl boyunca yararlanıyor, doğa sporlarını sevenler yamaç paraşütü yapıyor.  

Küçüksinekli Göleti – Damandıra Göleti 

Küçüksinekli Göleti ile Damandıra Göleti, Silivri’nin huzurlu köşelerindendir. İlçe halkı sıklıkla iki gölet arasında yürüyüş yapıyor, orman ve göl havası almanın keyfini çıkarıyor. İki gölet arasındaki 13 kilometrelik rota, ilçe belediyesinin ara sıra düzenlediği yürüyüş etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.  

Şunlar da hoşunuza gidebilir

SİLİVRİ’NİN EN İYİ DÖNERİNİ SEÇTİK

Uluşar LokantasıSilivri merkezinde, “Çarşı Meydanı” da denilen Uğur Mumcu Meydanı’nda bulunan iki…

YILIN EN’LERİ ÖDÜL TÖRENİ SİLİVRİ’DE

İstanbul ve Trakya’nın En İyi Markaları Ödülleri, sahipleriyle buluşmak için gün sayıyor.…

TURAN AİLESİ’NİN ACI GÜNÜ, AKP’DEN BÜYÜK AYIP

Eski Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan’ın ağabeyi, eski İl Genel Meclis Üyesi…

GÜMÜŞ AİLESİ’NİN ACI GÜNÜ

Silivri’nin tanınmış simalarından Şerafettin Gümüş hayata veda etti. Ani ölümüyle sevenlerini ve…

EREN AİLESİ’NİN ACI GÜNÜ

Fener Mahallesi Muhtarı Muharrem Eren’in ağabeyi Emin Eren hayata veda etti. Fener…

AHMET ERMİŞ ÜMRANİYE’Yİ SALLADI

Arabesk ve fantezi müziğinin sevilen ismi Ahmet Ermiş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan…