50 yıllık şanlı(!) geçmişin medarı iftiharı(!) Silivri Belediye Başkanı.

Pek milliyetçi…

Sorsanız Mustafa Kemal Atatürk başbuğu, başkomutanı…

“İki ayyaş” diyenleri sıfırlamaya geliyordu bir ara, o ayrı…

Duvarlarda kendi resminden boşluk, milliyetçiliğini anlatırken mangalda kül bırakmaz…

Sokak sokak gezer, fotoğraflar, karizmatik duruşlar, keskin bakışlar o biçim…

Ama boya yapmaktan ve var olan işlerin tabelasını değiştirmekten ziyade pek bir icraatını gören olmamıştır. Devletin farklı organlarının -10 yıllardır yapmadığı ve yapmalarının da bir lütuf olmadığı, dahası yapmak zorunda oldukları- hizmetlerine çöküp kendisininmiş gibi göstermekten başka…

Bir de çöp konusu var, ileride tane tane anlatacağım, bilmem kime anlatır gibi…

Sosyal medya hesaplarından ve bilumum mecradan “ülkücü şehit” perdesi arkasına saklayıp 12 Eylül öncesi katillerinin anmasını yapan sayın Başkanımız;

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, Başkomutanı, ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk’e, fikirlerine ve eserlerine yapılan saldırıdan, saldırıların Samsun’da ete kemiğe bürünmesinden hiç rahatsız olmamış olacak k,i çıtını çıkarmadı.

Demek benzer hadiseler yarın bir gün Silivri’de yaşansa, Bahçeşehir’deki evinden kalkıp gelmeye ya da iki satır laf ederek kınamaya tenezzül etmeyecek.

Bu arada herhangi bir kınama yapmak zorunda da değil. Hakkını yemeyeyim, kendi tercihi; ancak o zaman “Atatürk milliyetçisiyiz” edaları ile efelenmeyecek, küçük ortağı olduğu iktidarın yaptığı gibi eline geçirdiği tüm Cumhuriyet değerlerine saldıracak, saldıranlara sessiz kalacak. Ezcümle; şehrin emin kişisi (şehremini) ya olduğu gibi görünecek, ya da göründüğü gibi olacak, aksi haldekine ne denir?

Sayın Başkan, siz bahsettiğiniz gibi Atatürk milliyetçisi misiniz? Yoksa bu sizin sadece Atatürkçü olduğunu bildiğiniz CHP’li Ekrem İmamoğlu’na %62 oy veren Silivrili seçmenlerin oylarını almak, kafalarını karıştırmak ve şirin görünmek için taktığınız maskeniz mi? Hangi yüzünüz gerçek?

Haftaya görüşmek üzere…

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLKAN YILMAZ İBB’YE VERİR TALKINI, KENDİ YUTAR SALKIMI

Volkan Yılmaz, hani bizim şu jön imajlı başkanımız… İBB Meclisi’nde -kendi kesesinden…