CHP Kurultay Delegesi Doruk Bulut, Silivri Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Parti binasında gerçekleştirilen ve özellikle tantanalı, şaşaalı bir tören olmasından kaçınılan dosya teslimi esnasında konuşan CHP Silivri Belediye Başkan Aday Adayı Doruk Bulut şunları söyledi:

Silivri’de doğan, Silivri’de büyüyen ve Silivri için yıllardır hizmet eden, Silivri’nin ve CHP’nin öz evladı olarak karşınıza çıkmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Balkan ve Rumeli kökenli bir ailenin 3. kuşak ferdi olarak 1978 yılında İstanbul Silivri Değirmenköy’de doğdum. İlk, orta ve lise eğitimlerimi İstanbul’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Makine bölümünü bitirerek mezun oldum. Ailemizin toprağa olan ilgisinden çiftçiliğe yöneldim. Şu anda çiftçiliğin yanı sıra bir firmada üst düzey yönetici olarak meslek hayatımı sürdürüyorum.

Sizlerle buluşmama vesile olan siyaset hayatıma, “Bir Çift Mavi Göz’ün” hayal ettiği Türkiye’de benim de izim olması için 2003 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olarak başladım. “Gençlerin siyasette yeri var” diyerek 2004-2009 yılları arasında CHP Değirmenköy Belde Başkanlığı görevini yürüttüm. 2009-2014 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Silivri Belediye Meclis Üyeliği, 2014-2019 tarihleri arasına Cumhuriyet Halk Partisi İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi ve 2019-2023 tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi Silivri Belediye Meclis Üyeliği görevini yürüttüm.
Şimdi ise sizlerle birlikte yepyeni bir yolun başındayız. Hayalini kurduğumuz “Güçlü bir Silivri” için yola çıkıyoruz. Bu topraklara sahip çıkmak için, bu topraklarda yaşayan tüm hemşehrilerimize sahip çıkmak için, “Güçlü bir Silivri” için, hakkını arayan bir Silivri, hakkını söküp alan bir Silivri için yola çıkıyoruz. 

Muhtarları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları ile toplumun her kesimi ile kucaklaşan her an vatandaşının yanında olan bir anlayışla, genç kadrolarla, dinamik kadrolarla, bu toprakları tanıyan, bilen kadrolarla çalışan bir yönetim olacağız. Bu güzel kentin her alanına her an buluşturan bir belediyeciliği hep birlikte ortaya çıkaracağız.

Tarım ve hayvancılığı ile Güçlü Silivri’de tarım topraklarımıza sahip çıkacağız. Üretimi, üreticiyi teşvik edeceğiz, daha çok destekleyeceğiz. Tarım üretiminde ülke ekonomisini ve tarımını destekleyen Silivri’nin sesini daha gür çıkaracağız. Ve üretilen ürünlerini katma değere dönüştürecek hedeflerimizi anlatacağız. Turizm potansiyeli Güçlü Silivri’nin Marmara sahillerini, denizini, doğasını, ormanlarını tanıtmak, Avrupa’nın kıyısında Silivri’mizin turizm hedeflerini geliştireceğimizi, bu gelişimin Silivri’mizin her alanında nasıl ortaya çıkaracağımızı anlatacağız.

Üreten bir belediye olacağız. Dinamik bir belediye olacağız. Pratik bir belediye olacağız. Silivri’nin güçlü, tüm sathına yayılmış, hızlı karar veren, hızlı hareket eden, paylaşan, ortak hareket eden, herkesle barışık, kararlı bir belediye olacağız. Temel alt yapı üst yapı eksiklikleri için çalışan, kurumları, şirketleri ile ahenk içinde olan, çözüm odaklı, en önemlisi vatandaş odaklı bir anlayış ile hizmet edeceğiz.

Silivri’yi yepyeni yaşam alanları ile Silivri’yi yepyeni yeşil alanlar ile buluşturacağız. Vatandaşın yerlerini vatandaşına teslim eden bir belediye olacağız. Silivri’yi hak ettiği yeni spor alanları ile buluşturacak, sporun yanında, sporcunun yanında olacağız. Yeni başarılara hep birlikte ulaşacağız.

Gençlerimiz ile buluşacağız, onlara yeni yaşam alanları, yeni çalışma alanları sunacağız. Eğitime destek veren bir belediye olacağız. Kadınlarımıza istihdam sağlayan, mahalle mahalle üretim hedefleri koyan bir Silivri olacağız. Kültür ve sanatı toplumun her alanında yaşayan yaşatan bir kültür ve sanat şehri olacağız. Sosyal anlamda ihtiyaç sahibi olan hiçbir vatandaşımızın kendini yalnız hissetmediği, vatandaşına kucak açan, yanında olan bir belediye olacağız. Esnafının yanında, esnafın hakkını koruyan, ancak vatandaşın taleplerini, vatandaşın ihtiyaçlarının esas alan bir anlayışla hareket edeceğiz. Yine ulaşımda yeni bir bakışla trafik çözümlerimizi anlatacağız. Büyük mahallelerimizden başlayarak otopark çözümlerimizi anlatacağız. Deprem riski karşısında güçlü, depreme dayanıklı bir Silivri için çalışacağız. Ve tek hedefimiz, bu güzel şehri kadınlarımızla, gençlerimizle daha güzel yarınlara ulaştırmak olacak. Tek hedefimiz çocuklarımızın geleceği için sonuna kadar mücadele etmek olacak. İşte bu temel yaklaşımla yola çıkıyoruz. Milletimizin talep ve isteklerini esas alacağız, bugüne kadar yapmış olduğumuz hazırlıkları ve çalışmaları olgunlaştıracak ve milletimizin huzuruna çıkacağız.

Silivri’nin sokakları bizim. Silivri’nin caddeleri bizim. Silivri’nin meydanları bizim. Milletimizle buluşacağız. Hayallerimizi anlatacağız, hedeflerimizi anlatacağız. Silivri’miz için çok çalışacağız.

Bu duygularla; Genel Başkanımız Özgür Özel önderliğinde 2024 yerel seçimlerinde Silivri Belediye Başkanlığına aday olduğumu hepinize ilan ediyorum. Kendimi önce Allah’a, sonra milletime, sonra da örgütümün vicdanına emanet ediyorum. Yolumuz açık olsun Silivri.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…