CABBAR DOĞAN İKİNCİ DÖNEME ADAY

cabbar dogan silivri

Mevcut CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Cabbar Doğan ikinci dönem için aday adaylığı dosyasını sundu.

“Değerli dostlar, yine bir yerel seçimi arifesinde CHP üyeleri kendi aralarında demokratik olgunlukla Silivri’ye hizmet etme yarışına katılarak belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için, İlçe örgütümüze aday adaylığı başvurusu yapıyorlar. Partimize gösterilen bu yoğun ilgi oldukça memnuniyet verici. Bu ülkemizin içine sürüklendiği ekonomik, sosyal, siyasal kriz ve kaos dan kurtulmanın adresi olarak CHP’nin görülmesidir. Bu durumun halkımıza iktidar müjdesi olarak, yeni umut kapılarının açacağında hiç şüphe yoktur.

Bütün ülkeyi bir arada yaşamanın birleştirici sözleşmesi olan anayasa ve hukuk güvencesinin ortadan kaldırılması uygulamaları, herkesin can ve mal güvencesinin kalmadığı bir ortamda, yerel seçimlerin bize ne kadar hayatı olduğunu söylüyor.. Bu seçimler sadece bir belediye yönetimi seçmekten çok ülkenin geleceğini belirleyecek bir yarış olacaktır. Bu nedenle geçmiş belediye seçimlerinden çok farklı bir anlamı vardır. Partimiz milletvekillerinin TBMM’de adalet nöbeti çok anlamlıdır. Anayasa güvencesi herkese seçme ve seçilme fırsatı veriyor. Hatta ona karşı olanlar bile bulundukları makam ve mevkileri beğeniriz ya da beğenmeyiz anayasa güvencesine borçludurlar. Sırası gelmişken nöbetteki milletvekillerimizi dayanışma duygularıyla selamlıyorum.

Değerli hemşehrilerim, ben demokrasinin yerelden inşa edilebileceğine inanlardanım. Yereldeki demokrasi zayıflarsa, merkezler güçlenir. Diktatöryal yapılar ortaya çıkar. AKP yönetim tarzına bakınca bunun faturasını taraf olsun olmasın herkesin nasıl ağır ödediğini yaşıyoruz.

Geride bıraktığım beş yılda muhalefette olmanın dezavantajını elimden geldiğince seçmenlerimizin ve halkınızın kazanımına dönüştürmek için özellikle dezavantajlı grupların bir çok hayati konuyu önergelerimle Silivri’nin gündemine taşıdım. CHP’deki yol arkadaşlarımla ortak amaç için, tam bir dayanışma içinde verdiğimiz mücadelede daha çok yapılacak işlerin olduğu heyecanıyla, Silivri de ve ülkedeki kötü yönetime son vermek için, bütün farklılıkların bir arada barış ve kardeşlik temelinde, eşit bir yaşamı kurmak yolunda mücadeleye omuz vermek için, ilçemizde yaşayan öteki, dezavantajlı sosyal grupların sesi olmak için, demokrasiyi yerellerden kimsesizlerin hayatlarına derman olacak merheme dönüştürmek için, bir dönem daha CHP’den belediye Meclis üyeliğine aday olmak için ilçe örgütümüze adaylık dosyamı sizlerin huzurunda vermek için buradayım. Bütün aday adayı dostlarıma başarılar dilerim. Hadi karanlığı aydınlığa çevirelim. HERKESİ hak hukuk adalet için göreve çağırıyorum.”

Total
0
Share