İBB Meclis Üyesi Melih Yıldız, CHP Silivri Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını parti binasında düzenlenen bir törenle sundu.

Melih Yıldız konuşmasında şunları söyledi: “Silivri’mizin dört bir yanından soğuk havaya rağmen, bana inanarak bana güvenerek, destek veren, aynı toprağa basmaktan, aynı havayı solumaktan gurur duyduğum, bu şehrin meydanlarında sokaklarında bir arada yaşamaktan onur duyduğum, hüznümüzü sevincimizi birlikte paylaştığımız, kıymetli hemşehrilerim, değerli CHP’liler yoldaşlarım, yol arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Silivri’mizin yiğit kadınları, mert kadınları hoş geldiniz. Yarınlarımızın umudu genç kardeşlerim hoş geldiniz. Tecrübeleriyle yolumuza ışık tutan yaş almış büyüklerim hoş geldiniz, 100 yıllık çınar CHP’mizin ilçemizdeki başarısında büyük pay sahibi olan, sandık görevlilerimizden, mahalle başkanlarımıza, geçmişte görev yapan ve bugün yapmakta olan kadın kollarımız, gençlik kollarımız, ilçe yöneticilerimiz ve ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz hoş geldiniz. Yıllardır birlikte görev yapmaktan mutlu olduğum çok kıymetli muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın çok kıymetli başkanları hoş geldiniz. Basınımızın çok değerli temsilcileri, kıymetli arkadaşlarım hoş geldiniz. Sizleri en derin duygularımla, sevgilerimle, saygılarımla selamlıyorum.

2009 yılında Silivri Belediye Meclis Üyesi olarak başladığım siyasi hayatımda 2014 yılında İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyeliği’nin yanı sıra Silivri Belediye Meclisi 1. Başkan Vekilliği görevlerinde bulundum. 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler ve Yerel Yönetim Seçimlerinde Silivri halkının teveccühü ile İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi olarak yeniden seçildim. Yine bu dönem üstlendiğim CHP Silivri Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği’nin yanı sıra İBB Tarım, Orman, Hayvancılık ve Su Ürünleri Komisyonu Üyeliği’ni sürdürmekteyim.

15 yıllık siyaset hayatımda hep Silivri’ye ve Silivri’de yaşayan hemşehrilerime faydalı olabilmek için mücadele ettim. Siyaseti, her zaman çevremde gördüğüm yanlışları, eksikleri düzeltmek; doğduğum, doyduğum hayatımın her aşamasında sokaklarında olduğum kasabama, değer katmak, çağı yakalayan, kültür ve sanatla harmanlanmış, uygar kentler seviyesine taşımak için yaptım.

Şimdi 15 yıllık tecrübemi katabileceğim bir inançla, heyecanla, kararlılıkla yola çıkıyorum. Daha önce bir konuşmamda da söylemiştim: “Yoldaşın güzelse yol yormaz” diye. Bugün burada bu yolu birlikte yürüyeceğimiz siz değerli yol arkadaşlarım ile bu heyecanı, bu kararlılığı paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar üstlendiğim tüm sorumlulukların, tüm görevlerin yanına bir yenisini daha eklemek arzusu ile sizlerin huzuruna geldim. Bereket fışkıran toprakları ile ülkemizin gıda ihtiyacına yönelik çözümler üreterek üreticimizin zenginleştiği bir Silivri Hayali ile yola çıkıyoruz.

Çağın gerektirdiği eğitim ve iş imkanlarından faydalanamayan, bu kentte bulamadığını başka kentlerde arayan Silivri’ye dair hayal kuramayan genç kardeşlerimin taleplerini biliyoruz, bu talepleri gerçekleştireceğimiz bir Silivri hayali ile yola çıkıyoruz.
Daha fazla kadınının istihdama ve üretime katıldığı, kentine, kendine daha fazla güven duyduğu bir Silivri Hayali ile yola çıkıyoruz.

Bu kente değer katmak için işini, yatırımını, geleceğini burada kuran, bu kentin yaşayanlarına istihdam sağlayan sanayicimizin, turizmcimizin daha fazla ürettiği ve kent ekonomimize daha fazla katkı sağladığı bir Silivri Hayali ile yola çıkıyoruz.

Kıymetli yol arkadaşlarım;

Burada saydığım ya da sayamadığım bu hayaller Silivri’ye dair yalnızca benim hayallerim değil. Bu hayallerin sizin hayalleriniz olduğunu biliyorum. Bunu hem gözlerinizde görüyor hem de hissediyorum. Bu hayallerin temsilcisi olarak hepimizin yarınlarını kurmak, bu kenti huzur, güven ve refahın kenti yapmak için Silivri Belediye Başkanlığı’na adayım.

Ben sizlerin gözüne baktığımda gördüğüm umutsuzluğu tekrar umuda döndürmek için adayım.

Bu kent için umutlarını yitirmiş genç kardeşlerimin umutlarını tekrar yeşertmek için adayım.

Darda olana zorda olana şefkatli elimi uzatmak için adayım.

Bu güzel kenti aydınlık geleceğe taşımak için adayım.

Tüm hemşehrilerime iyi ki Silivri’de yaşıyorum dedirtmek için adayım.

Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında daha güçlü bir Silivri için birleşmeye, bütünleşmeye, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda benimle birlikte koşmaya hazır mısınız? Hazır mısınız?

Çok kıymetli yol arkadaşlarım; 31 Mart gecesi emin olun ki:
“Hep bir ağızdan bir zafer türküsü söyleyeceğiz,
Anamızın sütü gibi ak.
Hep bir ağızdan bir zafer türküsü söyleyeceğiz.
Kalelerin burcuna çekilirken zaman.
Hep bir ağızdan bir zafer türküsü söyleyeceğiz,
Eşsiz ve kahraman…
Biliyoruz- inanıyoruz- başaracağız- kazanacağız. Yolumuz açık olsun. Kendimi önce Allah’a sonra size emanet ediyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ayrıca;

Bu akşam bu partinin bir evladı olarak burada sizlerle bir arada olmamıza vesile olan İlçe Başkanımız sayın İbrahim kömür ve ilçe yönetim kurulu üyelerimize, kadın kolları başkanımız sayın Derya Ural Erdim ve Yönetim Kurulu üyelerine, Gençlik Kolları Başkanımız sayın Mehmet Noyan Öpçin ve yönetim kurulu üyelerine, yine bu geceyi organize eden birçok arkadaşım ve kardeşime, ve siz değerli dostlarıma, yol arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.”

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…