CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Silivri Belediyesi’nin satışa çıkardığı Belediye’ye ait 18 adet taşınmazın arasında Değirmenköy’deki tartışmalı arazinin de yer almasına basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Değirmenköy halkının tüm çağrılarına rağmen, Değirmenköy halkını karşınıza almayı seçtiniz. Halk için değil, halka rağmen siyaset yaptınız.

Silivri’yi ilgilendiren her toplumsal olayda Silivri halkından yanaymışsınız gibi kendinizi lanse edip, her seferinde kendi bildiğinizi okuyarak, insanlara mağduriyetin yollarını açtınız.

Değirmenköy 134 Ada 4 Parsel’deki arsa satışının ihale ilanını yerel gazetelerde gördüğümüzde Değirmenköylü hemşehrilerimizin bu arsanın satışını istemediklerine dair bizlere beyanları kulağımızda çınladı.

Değirmenköylü hemşehrilerimizin tüm kaygı ve endişelerini açık açık belirtmesine rağmen bu satışı yapmak son derece yanlış bir tutumdur.

Silivri Belediyesi Yönetimi tarafından izlenen politikaların ve yapılan uygulamaların kısmen Silivrili hemşehrilerimizin çıkarlarına uygun olmadığını en başından beri vurgulamamıza rağmen, günümüzden hemen hemen 6 ay uzakta olan bir yerel seçime rağmen, giderayak Değirmenköylü hemşehrilerimizin endişe ve kaygılarını görmezden ve duymazdan geliyorlar.

Biz inanıyoruz ki; Değirmenköy halkı kendilerini temsil etmeyi beceremeyen, bu çapsız belediye yönetiminin cezasını yerel seçimlerde şüphesiz verecektir.

Bizler bu üzücü olay vesilesiyle ilk olarak Değirmenköylü hemşehrilerimize ve sonrasında tüm Silivrili hemşehrilerimize ifade etmek istiyoruz; Silivri toplumunun tüm kesimlerinden gelen geri bildirimleri dikkate alarak, mahallenizi sizler ile birlikte yöneteceğiz. Dile getirdiğiniz endişelerinizi ve kaygılarınızı göz ardı etmeyeceğiz, duymamazlıktan gelmeyeceğiz. Bizler bu güzelim ilçemizin, bu güzelim mahallelerini bu vizyon ve bu mantalite ile yöneteceğiz. Sosyal demokrat belediyeciliği Selimpaşa’dan Danamandıra’ya kadar yayacağız.”

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…