ESEN: “HALK İÇİN DEĞİL, HALKA RAĞMEN SİYASET YAPIYORSUNUZ.”

382602678 311762144774748 5733708336772366044 n

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, Silivri Belediyesi’nin satışa çıkardığı Belediye’ye ait 18 adet taşınmazın arasında Değirmenköy’deki tartışmalı arazinin de yer almasına basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Değirmenköy halkının tüm çağrılarına rağmen, Değirmenköy halkını karşınıza almayı seçtiniz. Halk için değil, halka rağmen siyaset yaptınız.

Silivri’yi ilgilendiren her toplumsal olayda Silivri halkından yanaymışsınız gibi kendinizi lanse edip, her seferinde kendi bildiğinizi okuyarak, insanlara mağduriyetin yollarını açtınız.

Değirmenköy 134 Ada 4 Parsel’deki arsa satışının ihale ilanını yerel gazetelerde gördüğümüzde Değirmenköylü hemşehrilerimizin bu arsanın satışını istemediklerine dair bizlere beyanları kulağımızda çınladı.

Değirmenköylü hemşehrilerimizin tüm kaygı ve endişelerini açık açık belirtmesine rağmen bu satışı yapmak son derece yanlış bir tutumdur.

Silivri Belediyesi Yönetimi tarafından izlenen politikaların ve yapılan uygulamaların kısmen Silivrili hemşehrilerimizin çıkarlarına uygun olmadığını en başından beri vurgulamamıza rağmen, günümüzden hemen hemen 6 ay uzakta olan bir yerel seçime rağmen, giderayak Değirmenköylü hemşehrilerimizin endişe ve kaygılarını görmezden ve duymazdan geliyorlar.

Biz inanıyoruz ki; Değirmenköy halkı kendilerini temsil etmeyi beceremeyen, bu çapsız belediye yönetiminin cezasını yerel seçimlerde şüphesiz verecektir.

Bizler bu üzücü olay vesilesiyle ilk olarak Değirmenköylü hemşehrilerimize ve sonrasında tüm Silivrili hemşehrilerimize ifade etmek istiyoruz; Silivri toplumunun tüm kesimlerinden gelen geri bildirimleri dikkate alarak, mahallenizi sizler ile birlikte yöneteceğiz. Dile getirdiğiniz endişelerinizi ve kaygılarınızı göz ardı etmeyeceğiz, duymamazlıktan gelmeyeceğiz. Bizler bu güzelim ilçemizin, bu güzelim mahallelerini bu vizyon ve bu mantalite ile yöneteceğiz. Sosyal demokrat belediyeciliği Selimpaşa’dan Danamandıra’ya kadar yayacağız.”

Total
0
Share