CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, yayımlanadığı bir basın açıklaması ile MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın’a cevap vererek “7 ay sonra alacağı yenilgi için kendini fiziksel ve mental olarak hazırlamasını diliyoruz.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyasi olarak bilgisiz ve birikimsiz bulduğumuz ilçe başkanının, gündem değiştirme çabalarını şaşkınlıkla ve biraz da gülerek takip ediyoruz.

İBB encümeninin Değirmenköy’de bulunan eski mezbaha yeri için verdiği kararın takipçisi olacağımızı vurgulamamıza rağmen, asıl mesele olan Değirmenköy’ün kalbindeki en değerli araziyi satışa çıkaranlar ve bu suçluluğun verdiği psikolojiyle saldırıya geçenlere cevabımızdır;

Tarım arazisinin villa imarına açılmasına sessiz kalan bir İlçe Başkanı bölgemizdeki çiftçilerimizin ve hayvancılarımızın ihtiyaçlarını önemsediğini söylemesi, tamamen boş laflardan ibarettir. Siyasi samimiyetsizliktir. Asıl skandal olan budur.

Çantaköy’de kişiye özel ısmarlama parsel bazında plan yapılmasına sessiz kalan bir İlçe Başkanı, gerek ideoloji olarak ve gerek ise siyasi duruş olarak başlı başına bir skandala imza atmıştır.

Skandal karar aramakta kararlı bu İlçe Başkanı’nın Kavaklı’nın en değerli arazisi yandaşa peşkeş çekilirken ses çıkaramayıp göz yumması asıl skandal olandır.

“Basit bir tadilat” diye geçiştirdikleri, AVM içerisinde ortak kullanım alanlarına imarsız ve plansız tadilat yapılması karşısında dilini yutmuşçasına sessiz kalanlar, bu metini uzatmamak amacıyla eklemediğimiz daha nice skandallara imza atmışlardır.

Kendi yanlışlarını hiçbir şekilde kabul etmeyen ve kendi yanlışlarına at gözlüğüyle bakan, yasadışı bir şekilde 3000 metrekare kapalı alan inşa eden fabrikalara “basit bir sundurma” diyerek bu yasadışı faaliyetleri meşrulaştıran İlçe Başkanı baştan sona bir skandaldır.

Hiçbir mevcut başarısı olmadığı halde küçük dağları kendisi yaratmış gibi takındığı tavırlarını bırakmasını, çevresinde kendisini pohpohlayan ve kendisine egodan başka hiçbir şey katmayan tiplerden kendisini arındırmasını ve 7 ay sonra alacağı yenilgi için kendini fiziksel ve mental olarak hazırlamasını diliyor, takipçisi olduğumuz ve sonucu belli olmayan kararları gündeme getirerek bu güzel ilçemizin gündemini meşgul etmeye çalışan kişilere izin vermeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Berker ESEN
CHP Silivri İlçe Başkanı”

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…