İYİ PARTİLİ YÖNETİCİ: İYİ PARTİ’YE OY VERMEYECEĞİM

Silivri İYİ Parti’de kaos devam ediyor. İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın seçilmesinden sonra birbiri ardına kapanan mahalle temsilcilikleri, istifa edip başka partilere geçen yöneticiler, Genel Başkan Akşener’e isyan eden Milletvekili’ne “ağzına sağlık” diyen İlçe Başkan Yardımcısı ve sahte yönetim kurulu üyelerinden sonra son skandal olarak, görevdeki ilçe yöneticisi partisine oy vermeyeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan ilçe kongresinde seçimi mevcut başkana karşı kazanan yeni İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın 5 aylık yönetiminde parti skandaldan skandala koşuyor. Partide önce kongrenin hemen ardından mahalle başkanları istifa etti ve mahalle temsilcilikleri bir bir kapandı. Ardından ise yeni yönetim kuruluna seçilen bazı yöneticiler hem partiden hem de görevlerinden istifa ederek CHP gibi başka partilere geçtiler.

SAHTE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 

Skandallar bununla da bitmedi. Yeni yönetimdeki bazı yönetim kurulu üyelerinin kongreden sonra partiye üye olduğu, bir yöneticinin ise hiç parti üyesi olmadığı ortaya çıktı. 4 Aralık 2022 tarihinde yapılan kongrede yönetim listesinde yer alan ve ilçe yönetim kurulu üyesi seçilen Ali Özkök isimli kişinin partiye 6 Aralık 2022’de, Ömer Eren Topçu ve Cihan Tüfekçi isimli yöneticilerin ise 14 Aralık 2022’de üye ortaya çıktı. Yani delegeler, parti üyesi dahi olmayan birini ilçe yöneticisi olarak seçmişlerdi. Kongrede seçilen Serhat Yardımcı isimli yöneticinin ise, kongreden önce partiden istifa ettiği ve kongre yapıldığında parti üyesi bile olmadığı anlaşıldı. Konuyla ilgili Silivri İlçe Seçim Kurulu’na şikayette bulunulduğu ve kongrenin tekrarlanma ihtimalinin söz konusu olduğu öğrenildi.

İLÇE BAŞKAN YARDIMCISINDAN SKANDAL PAYLAŞIM

İYİ Parti Silivri İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Yamaç, Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Altılı Masa’ya karşı söyledikleri ile gündem olan ve daha sonra partiden istifa eden Yavuz Ağıralioğlu’nu destekleyen paylaşımda bulununca parti karıştı. Geçtiğimiz gün bir basın açıklaması düzenleyen İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini söylemiş ve “İYİ Parti’nin emekleri ziyan edildi, İYİ Parti’den kimse özür dilemedi. Kemal Bey’in adaylığını dayatmasına, bu adaylığın masada bir dayatmaya dönüşmesine itiraz ediyorum” demişti. İYİ Parti Silivri İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Yamaç kişisel Facebook hesabından Ağıralioğlu ile birlikte bir fotoğrafını paylaşarak “Adamsın Yavuz  Ağıralioğlu, yüreğimizin sesini söylediğin için…” şeklinde yorum yaptı. Paylaşımı bazı partililer de beğenince ilçede ortalık karıştı. 

Silivri IYI Partide skandal Agiralioglu paylasimi 2

MEVCUT YÖNETİCİ: İYİ PARTİ’YE OY VERMEYECEĞİM

Son olarak ise partinin mevcut görevdeki İlçe Yöneticisi Emrah Şero, kendi sosyal medya hesabından yaptığı bir yorumda “İYİ Parti’ye oy vermeyeceğini” ilan etti. Şero, “kimsenin koltuk ortak olmayacağım, siyasetten soğudum” dedi. 

Total
0
Share