Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı İbrahim Kömür, son zamanlarda çıkan haberlerle ilgili basın bildirisi yayınladı.

Kömür’ün basın bildirisi şu şekildedir;

Saygıdeğer Silivri Halkı ve Değerli Basın Mensupları,

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silivri İlçe Başkanı olarak, sizleri 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri hakkında aydınlatmayı görev bilirim. Bu süreçte, partimizin ve adayımızın kararlı duruşunu ve birlikteliğini vurgulamak isterim.

İlçe Başkanı olarak şahsım ve yönetim kurulumuzun, Belediye Başkanı Adayımız Bora Balcıoğlu’nun kısacası örgütümüzün dışında gerçekleşen her türlü görüşme, sosyal medya paylaşımları ve yorumlar bizim denetimimiz dışındadır. Bu tür faaliyetler, çeşitli kişilerin kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmelerinin bir sonucudur. Özellikle, Silivri’nin saygın yerel basınında bu durumların yansımasından dolayı üzüntü duyuyorum. Basın mensuplarımıza naçizane tavsiyem, gazetecilik etiğinin en temeli olan teyitli bilgi üzerine haber yazmak ve kamuoyuna doğru bilgi vermek minvalinde hareket ederek haberlerini bizimle teyit etmeleri ve doğru bilgiyi kamuoyuna sunmaları yönündedir. Doğrulanmamış haberler, maalesef ki ne bizim, ne de Silivri kamuoyu tarafından dikkate alınamaz.

Bizler, CHP Silivri İlçe Örgütü olarak, hiçbir zaman başkalarının etkisinde kalmadan, kendi kararlarımızla hareket ediyoruz. Bu duruşumuz, yerel seçimlerde başarıya ulaşma azmimizin bir göstergesidir. Dedikodu ve yanlış bilgilendirmelerle uğraşan bazı basın mensuplarının durumu ise üzücüdür.

Aday adayı olan yol arkadaşlarımız da dahil olmak üzere, adayımız Bora Balcıoğlu’nun yanında duruyor ve onu destekliyoruz. Silivri için yürekten çalışıyor, hedeflerimize odaklanıyoruz. CHP’nin bayrağını Silivri Belediyesi’nde dalgalandırmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz.

Birilerinin unutulmaya yüz tutmuş isimlerini yeniden canlandırma çabasıyla hareket ederek kurguladığı kirli oyunun farkındayız bizler CHP Silivri ilçe örgütü olarak bu oyuna düşmeyeceğiz, Silivri’den İstanbul’a tam yol ileri diyerek seçim çalışmalarımızı en güçlü biçimde sürdürecek ve zaferle taçlandıracağız.

Son olarak, Silivri’de siyasi gündemi etkilemeye çalışan her türlü girişim ne olursa olsun, şahsım ve yönetim kurulu üyelerimiz, aynı zamanda Belediye Başkan Adayımız Bora Balcıoğlu, sadece kendi düşüncelerimize ve inançlarımıza güveniyoruz. Bu konuda herkese saygı ve anlayışla yaklaşmanın önemini vurgulamak isterim.

Saygılarımla,
İbrahim Kömür
CHP Silivri İlçe Başkanı

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…