KULÜP BAŞKANI KENDİ KULÜBÜNÜ İCRAYA VERDİ.

silivrispor 1536x864 1

Bu sene Amatör Lig’ten 3. Lig’e yükselen İstanbul takımı Silivrispor’da geçtiğimiz ay kongreyle seçilen kulüp başkanı Nuri Çolakoğlu’nun alacaklarına karşılık kulübü icraya verdiği ortaya çıktı. Ama bu Silivrispor tarihinde ilk değil. Daha önceki iki kulüp başkanı da görevi bıraktıktan sonra kulübü icraya vermişlerdi.

Daha önce de 3. Lig’te mücadele eden ancak daha sonra maddi imkansızlıklar nedeniyle amatör liglere düşen Silivrispor, geçtiğimiz yıl 3. Lig’i son playoff maçında uzatma penaltısı ile kaçırmıştı. Takım bu sene ise TFF tarafından Maraş Depremi nedeniyle alınan karar doğrultusunda, tüm amatör lig grup birincileri ile birlikte doğrudan 3. Lig’e yükseltildi.

3. Lig’e çıkışının ardından olağan genel kurula giden İstanbul takımında Kulüp Başkanı olarak ilçede ticaret ile uğraşan Nuri Çolakoğlu seçildi. Ancak seçimin üzerinden bir ay geçmeden, Başkan Çolakoğlu’nun bir önceki dönemde kulübe sattığı mal ve hizmetlerden doğan alacakları nedeniyle kulübü icraya verdiği ortaya çıktı.

Nuri Çolakoğlu, kendi kulübüyle icralık olan ilk Silivrispor Başkanı değil. Daha önceki kulüp başkanlarından Taylan Gürarslan ve eğitim sektöründe tanınmış bir isim olan Ümit Kalko da kendi dönemlerinde kulübe yaptıkları maddi destekler karşılığında çek ve senet düzenleyerek, görevi bıraktıktan sonra kulübü icraya vermişlerdi.

Total
0
Share