MARMARA DEPREMİ İÇİN SİLİVRİ’YE DEV HAZIRLIK

screen shot 2023 07 21 at 125336 pm

AFAD, Silivri’de oluşturulan merkeze konteyner depolamaya başladı. Olası bir afet ve Marmara depreminde ortaya çıkabilecek ihtiyaç için bölgeye 5 bin konteyner, 80 bin çadır depolanacak.

DUVAR – Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), olası afette kullanılmak üzere Silivri’de oluşturulan merkeze konteyner depolamaya başladı. Merkezde bir ay içerisinde 5 bin konteyner ve 80 bin çadırın depolanacağı belirtildi. Olası Marmara depreminde barınma ihtiyacını gidermek için Silivri’de hazırlanan merkeze TIR’larla getirilen konteynerler, vinçlerle yerleştirildi. Merkezdeki hazırlıklar havadan görüntülendi.

‘ÜLKEMİZİN HER BÖLGESİNDE BU KONTEYNERLER YERLEŞTİRİLİYOR’

DHA’nın haberine göre, konteynerlerin indirilme çalışmalarını yerinde inceleyen Tekirdağ AFAD il Müdürü Tezcan Buçan, “Ülkemizde meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda kullanılabilecek çadır ve prefabrik konteyner evlerden ilk etapta 628 adedi Silivri’ye getirildi. Ülkemizin hemen her bölgesinde bu konteynerlerimiz yerleştiriliyor. Amaç, ülkemizde meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda kullanılabilecek en etkin, en hızlı, en seri biçimde kullanılabilecek konteynerleri hazır tutmak” dedi.

5 BİN KONTEYNER VE 80 BİN ÇADIR DEPOLANACAK

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da, “Burada AFAD ile afet sonrasında vatandaşlarımızın barınma, gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılan bir depolama alanındayız. Silivri Belediyesi olarak AFAD’a 20 dönüm arazimizi tahsis ettik ve bu alanın içerisinde planlanan 5 bin konteyner 80 bin çadır, 1 ay içerisinde depolama alanımızda hazır olmuş olacak. AFAD’ın yurdumuzun dört bir yanında yapmış olduğu bu depolama alanlarına İstanbul’da Silivri de eklenecek. Bu depolama alanına hiç ihtiyaç duyulmamasını dilerken, aynı zamanda hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Öte yandan uzmanlar ise özellikle İstanbul için ve Marmara depreminin etkili olması beklenen bölgeler için toplanma alanlarının ranta açılarak kullanılamaz hale geldiğine her fırsatta dikkat çekerken kent nüfusunun yoğunlaştığı noktalarda da önlemler alınması gerektiğine dikkat çekiyor. (HABER MERKEZİ)

Total
0
Share