DEĞİRMENCİ’NİN SÖYLEDİKLERİ ÜZERİNE (2)

Hürhaber’de Sevginar Sali imzasıyla yayımlanan Selami Değirmenci röportajından devam edelim. Değirmenci, Melih Yildiz, Bora Balcıoğlu ve Doruk Bulut’u eleştirmiş. 

Bu isimlerin kimisinde hitabet, kimisinde kamuoyu tanınırlığı yönünden eksikler olabilir. Ancak seçime daha 8 ay var. Doğru bir halkla ilişkiler ve medya planlaması ile üç isim de CHP logosu altında Silivri’de Belediye Başkanlığı’nı kazanacak potansiyele sahiptir. Üçünün de parti içinde belli güçleri, ağırlıkları ve arkalarında kendi kitleleri var. 

Silivri Belediye Meclisi’nde yeteri kadar etkili olup olmadıkları problemi, CHP’nin iç meselesidir. CHP’liler, oy verip de memnun olmadıkları Meclis Üyesi’nin performansı ile ilgili soracakları hesap varsa örgüt toplantılarında dile getirir, o Meclis Üyesi de eksiklerini gidermeye, daha aktif olmaya çalışır.

Proje kısmına gelince; bir Belediye Başkanı tek başına süper kahraman değildir. Hem proje düşünecek üretecek, hem kaynak finansman bulacak, hem projenin hayata geçmesi için teknik-bürokratik işleri takip edecek… Bunlar tek kişinin işi-görevi değil, ekip işidir. Alın haftada bir Silivri’nin tanıtımıyla ilgili, üretimle ilgili, tarımla ilgili fikirler, öneriler sunuyorum. Bunların hepsi, -eğer isterlerse- Melih Yıldız’ın, Doruk Bulut’un, Bora Balcıoğlu’nun projeleridir. CHP içinde pırıl pırıl genç arkadaşlarım var, her biri kendi alanında akademik eğitim görmüş meslek sahibi insanlar var. Belediyecilik tek adam işi değil, ekip işidir. O ekip de CHP kadrolarında bir değil iki belediyeyi ihya edecek kadar mevcuttur.

Kaldı ki Melih Yıldız’ın da, Bora Balcıoğlu’nun da, Doruk Bulut’un da projeleri olmadığını kim söyledi? Neden seçime 8 ay kala proje açıklayıp rakiplerine fırsat versinler? Kemal Kılıçdaroğlu en büyük projelerini seçimin son 3-4 gününde açıklamadı mı?

Selami Değirmenci röportajındaki hususları önümüzdeki birkaç gün daha işleyeceğim. Bu röportaj daha çok su götürür.

Total
0
Share