MHP’Lİ ADAY KILIÇDAROĞLU’NA HAKARET ETTİ, İTİRAZ EDEN EMEKÇİYİ İŞİNDEN KOVDURDU

MHP İstanbul Milletvekili Adayı Feti Yıldız, MHP’li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile birlikte Silivri’de bulunan Beşler Sucuk Fabrikası’na seçim çalışması için gitti. İddiaya göre Yıldız burada işçileri toplayarak bir konuşma yaptı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hakaret ve ifitra içerikli sözler söyledi. İşçiler arasında bulunan Y.Ç. isimli kadın, MHP’li Milletvekili Adayının söylediklerine itiraz etti, bunun üzerine ortam buz kesti. MHP’li Milletvekili Adayı ve Belediye Başkanı fabrikadan ayrıldıktan sonra Beşler firmasının yetkilileri genç kadına işten çıkması yönünde baskı yaptı. Genç kadına kendi isteğiyle istifa ettiğine dair zorla evrak imzalatan Beşler Sucuk Fabrikası yöneticileri, bu sayede genç kadının tazminat ve hakedişlerini de vermedi. Genç kadın ve ailesi konuyu sosyal medyaya taşırken, CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen olaydan haberdar olduklarını ve genç kadınla iletişime geçtiklerini belirtti.

Güncelleme: Kaan Göktaş, MHP’li adayın sözlerine itiraz edince işten çıkartılan Y.Ç.’ye ulaştı. O gün tüm çalışanların talimatla yemekhaneye indirildiğini ve kendilerine “MHP’li Milletvekili gelecek, geldiğinde hepiniz ayağa kalkıp alkışlayacaksınız” diye talimat verildiğini belirten Y.Ç., olay gününü şöyle anlattı: “Önce Volkan Yılmaz konuştu. Sonra Feti Yıldız söz aldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonomi ile ilgili vaatlerini eleştirdi ve yalan söylediğini söyledi. ‘CHP, PKK ile işbirliği yapıyor’ dedi. Ben de söz istedim, önce vermedi, ısrar edince bana söz verdi, ‘Sayın Vekilim siz son zamanlarda hiç kasaba gittiniz mi?’ dedim, ‘Gitmedim.’ dedi, ‘Gitmediğiniz için bilmiyorsunuz her şey ateş pahası.’ dedim. Gündemdeki soğan olayından bahsettim, ‘kuru soğanı biz yiyoruz, Cumhurbaşkanı Anzer Balı yiyor’ dedim. Ben Tokatlıyım, Aleviyim, ‘Bizlerin sürekli terörist muamelesi görmesinden bıktık artık.’ dedim. Oyumu Altılı Masa’ya vereceğimi söyledim. Toplantıdan sonra Vekil bana bakarak ‘yolunuz açık olsun’ dedi, ne demek istediğini anlamadım, ‘sizin de yolunuz açık olsun’ dedim. Hemen sonrasında idareden aradılar, ‘defol git bizi rezil ettin’ dediler. Ertesi gün insan kaynakları ‘yönetim kurulu seni çıkarmaya karar verdi’ dedi, bana istifa etmişim gibi kağıt imzalattılar, tazminatımı ve haklarımı vermediler. Bir çocuğum daha aynı fabrikada çalışıyor, bir oğlum askerde, hasta anneme bakıyorum, onu da çıkaracaklar diye korkuyorum.”

whatsapp image 2023 04 28 at 61537 pm

Olayın duyulmasının ardından İBB Kariyer Ofisi yetkililerinin de Y.Ç. ile iletişime geçerek kendisine yeni bir iş imkanı sundukları öğrenildi.

Total
0
Share