MHP İstanbul Milletvekili Adayı Feti Yıldız, MHP’li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile birlikte Silivri’de bulunan Beşler Sucuk Fabrikası’na seçim çalışması için gitti. İddiaya göre Yıldız burada işçileri toplayarak bir konuşma yaptı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hakaret ve ifitra içerikli sözler söyledi. İşçiler arasında bulunan Y.Ç. isimli kadın, MHP’li Milletvekili Adayının söylediklerine itiraz etti, bunun üzerine ortam buz kesti. MHP’li Milletvekili Adayı ve Belediye Başkanı fabrikadan ayrıldıktan sonra Beşler firmasının yetkilileri genç kadına işten çıkması yönünde baskı yaptı. Genç kadına kendi isteğiyle istifa ettiğine dair zorla evrak imzalatan Beşler Sucuk Fabrikası yöneticileri, bu sayede genç kadının tazminat ve hakedişlerini de vermedi. Genç kadın ve ailesi konuyu sosyal medyaya taşırken, CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen olaydan haberdar olduklarını ve genç kadınla iletişime geçtiklerini belirtti.

Güncelleme: Kaan Göktaş, MHP’li adayın sözlerine itiraz edince işten çıkartılan Y.Ç.’ye ulaştı. O gün tüm çalışanların talimatla yemekhaneye indirildiğini ve kendilerine “MHP’li Milletvekili gelecek, geldiğinde hepiniz ayağa kalkıp alkışlayacaksınız” diye talimat verildiğini belirten Y.Ç., olay gününü şöyle anlattı: “Önce Volkan Yılmaz konuştu. Sonra Feti Yıldız söz aldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonomi ile ilgili vaatlerini eleştirdi ve yalan söylediğini söyledi. ‘CHP, PKK ile işbirliği yapıyor’ dedi. Ben de söz istedim, önce vermedi, ısrar edince bana söz verdi, ‘Sayın Vekilim siz son zamanlarda hiç kasaba gittiniz mi?’ dedim, ‘Gitmedim.’ dedi, ‘Gitmediğiniz için bilmiyorsunuz her şey ateş pahası.’ dedim. Gündemdeki soğan olayından bahsettim, ‘kuru soğanı biz yiyoruz, Cumhurbaşkanı Anzer Balı yiyor’ dedim. Ben Tokatlıyım, Aleviyim, ‘Bizlerin sürekli terörist muamelesi görmesinden bıktık artık.’ dedim. Oyumu Altılı Masa’ya vereceğimi söyledim. Toplantıdan sonra Vekil bana bakarak ‘yolunuz açık olsun’ dedi, ne demek istediğini anlamadım, ‘sizin de yolunuz açık olsun’ dedim. Hemen sonrasında idareden aradılar, ‘defol git bizi rezil ettin’ dediler. Ertesi gün insan kaynakları ‘yönetim kurulu seni çıkarmaya karar verdi’ dedi, bana istifa etmişim gibi kağıt imzalattılar, tazminatımı ve haklarımı vermediler. Bir çocuğum daha aynı fabrikada çalışıyor, bir oğlum askerde, hasta anneme bakıyorum, onu da çıkaracaklar diye korkuyorum.”

Olayın duyulmasının ardından İBB Kariyer Ofisi yetkililerinin de Y.Ç. ile iletişime geçerek kendisine yeni bir iş imkanı sundukları öğrenildi.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın’ın 3 yılda edindiği servet dudak…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…