Silivri’nin MHP’li Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın şahsi sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarda, toplu katliamdan, kahvehane baskınlarından, cinayetten ve hatta tecavüzden mahkum olup idam edilmiş suçlular yer alıyor.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz şahsi sosyal medya hesaplarında sık sık hayatını kaybetmiş kişilere dair anma paylaşımları yaparak, bunları güzel sözler ve dualarla süslüyor. Bu isimler arasında önemli devlet insanları, siyasetçiler ve sanatçılar var. Ancak bir de Yılmaz’ın özlemle, minnetle, hasretle andığı bir kesim var ki…

Neredeyse tamamı 12 Eylül dönemi öncesinde silahlı terör olaylarına karışmış, adam kaçırmadan kahvehane taramaya, adam öldürmekten hatta ve hatta tecavüze kadar birçok suçun faili olarak yargılanmış ve idam edilmiş kişiler Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın sosyal medya hesabında “şehit” olarak dualarla ve hasretle anılıyor.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Ünal Osmanağaoğlu: Kemal Türkler cinayeti, Bahçelievler Katliamı ve Maraş Katliamı zanlısı. 22 Ağustos 1980’de öldürülen DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler’in katil zanlısı olarak aranırken, 12 Eylül’den sonra yurtdışına kaçtı. İnterpol’ün kırmızı bültenle aradığı Osmanağaoğlu, 1999’da yakalandı, Bahçelievler katliamından 7 kez idam cezasına çarptırıldı.

Cevdet Karakaş: Elazığ’da sol görüşlü oldukları iddiasıyla silahsız bir avukatı ve bir öğretmeni öldürdüğü için 12 Eylül yönetimince cinayetten idama mahkum edildi.

Halil Esendağ ve Selçuk Duracık: Manisa Turgutlu’da bir fırını basarak sol görüşlü dört işçiyi öldürdükleri gerekçesiyle idam edildiler.

Mustafa Pehlivanoğlu: 1978’de kahvehane taranması sonucu 5 kişinin öldüğü 14 kişinin yaralandığı Balgat Katliamı’nın Abdullah Çatlı ile birlikte failidir.

Ahmet Kerse: Daha önce aralarında şahsi husumet bulunan sol görüşlü bir kimseyi “tasarlayarak öldürmek” suçundan suçlu bulunup idam edilmiştir.

Ali Bülent Orkan: Piyangotepe’de bir kahvehaneyi tarayarak 7 kişiyi öldürmüş, olay yerinden kaçarken bindikleri taksi şoförüne de tecavüz etmiş, mahkemece suçlu bulunarak idam edilmiştir.

Fikri Arıkan: Ankara Küçükesat’ta darp ederek bayıltmış olduğu iki sol görüşlü işçiyi bir çuvalın içine koyarak kaçırıp, kafalarına kurşun sıkarak öldürmekten yargılanmış ve tasarlayarak birden fazla adam öldürmek suçundan idam cezasına çarptırılmıştır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…