MHP’Lİ VEKİLİN KARDEŞİNDEN ERDOĞAN’A İSYAN

Halen MHP İstanbul Milletvekili olan ve yeni dönemde de MHP İstanbul 3. Bölge’den aday gösterilen Hayati Arkaz’ın kardeşi Sebati Arkaz, İYİ Partili siyasetçinin Erdoğan’ı eleştiren paylaşımının altına destek yorumu yapınca hem MHP, hem de Arkaz Ailesi karıştı.

İYİ Parti’nin eski Silivri İlçe Başkanı Refik Bek’in sosyal medya hesabında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik yaptığı eleştirel paylaşımın altına MHP’li Milletvekilin kardeşi destek yorumu yazınca MHP’de kriz çıktı. Eski İYİ Parti Milletvekili olan ve sonradan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin elini öperek MHP’ye katılan İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz’ın kardeşi Sebati Arkaz, İYİ Parti Üst Kurul Delegesi Refik Bek’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ben Gürcüyüm eşim Arap. Her sabah Ne Mutlu Türküm Diyene demek zorunda mıyım?” şeklindeki sözlerini alıntılayarak “Milliyetçiliği ayaklar altına aldınız” paylaşımı yaptı. İYİ Partili Bek’in paylaşımının altına MHP’li Milletvekili Arkaz’ın kardeşi Sebati Arkaz “MHP’nin ve ülkücülerin yapamadığını sen yapıyorsun.” şeklinde yorum yaptı. Bu yorum üzerine MHP’de ve Arkaz ailesinde kriz çıktı.

BAHÇELİ’NİN ELİNİ ÖPMÜŞTÜ, MHPDEN ADAY OLDU

MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, açıklanan MHP Milletvekili aday listesinde İstanbul 3. Bölge 3. sıradan aday gösterildi.

Özel hastaneler zinciri sahibi Hayati Arkaz, 2018 seçimlerinde İYİ Parti’den Milletvekili seçildikten sonra TBMM’deki yemin töreninde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin elini öptüğü için partisinden afaroz edilmişti.

1034190668 0 142 1200

Anadolu Özel Hastaneler zincirinin sahiplerinden Hayati Arkaz, İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında MHP’den ayrılan ekibin içinde yer almış ve 2018 seçimlerinde İstanbul 3. Bölge’den İYİ Parti Milletvekili Adayı olmuştu. Seçimlerden sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti’den seçilen Milletvekilleri’ne “yuvanıza dönün” çağrısı yapmıştı. Hayati Arkaz da bu çağrı üzerine TBMM’deki yemin töreninden sonra Meclis Genel Kurulu’nda Devlet Bahçeli’nin elini öptü. Görüntülerin medyaya yansıması üzerine İYİ Parti tarafından kelimenin tam anlamıyla partiden afaroz edilen ve genel kongrede üye olduğu Genel İdare Kurulu’na ismi yazılmayan Arkaz, partisinden istifa ederek MHP’ye geçmişti. MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, yaklaşan Milletvekilleri seçimlerinde de yine MHP’den adaylık başvurusunda bulundu. Öte yandan Arkaz’a ait olan Anadolu Hastaneler Grubu, bir dönem, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın gizli ortağı olduğu iddia edilen Medical Park Hastaneler Grubu’na satılmış ancak daha sonra geri alınmıştı.

Total
0
Share