İstanbul’dan Silivri’ye kadar olan sahil hattında oluşan fiyat degerlemelerinden sonra yatırımcıların bütçelerine uygun yeni yatırım alanları olarak Tekirdağ merkezli  Şarköy-Gelibolu hatından itibaren Çanakkale, Ezine, Ayvacık istikametinde  taleplerde artışla birlikte yatırımcının tercih alanları olmaya devam ediyor..

Silivri ve Trakya Bölgesi özelinde gayrimenkul yatırımı ve danışmanlık hizmeti veren, SİMGE EMLAK DEĞERLEME Brokerı MUSTAFA ALTINKÖK Trakya Bölgesinin  Çanakkale Köprüsünün yapılması ve son aşamaya gelinmesi ile birlikte  bölgeyede  arsa, arazi ve  konut yatırımı için İstanbul’a yakınlarında yapmak istediğiniz yatırımlara artan fiyatlara karsılık Tekirdağ sahil hattı lokasyonuna bağlı olarak Çanakkale istikameti  yönelmeniz avantaj sağlayacaktır..

Çanakkale Köprüsü bölgenin ve bölgeye yakın lokasyonların can damarı oldu.

Çanakkale Köprüsü baslaması ile birlikte Köprünün ulaşım aksına göre Silivri istikametinden, Şarköy  ve köyleri ile beraber Malkara, Gelibolu  yönüne doğru devam eden güzergahta arazi yatırımı bölgesel fiyatlar cazibesini korurken Şarköy ve köylerinde  yatırım bölgesinde  degerlemeler öne çıkmaktadır. Ayrıca yazlık konut tercihinde Şarköy Gelibolu lokasyonlarında talepler her gecen gün devam etmekte olup tercih edilen bölgeler içinde ilk yerlerdir..

İstanbul’a yakın lokasyonlar arsa ve arazi yatırımları daha çok işlem görürken  İstanbul’a yakın konumdaki Tekirdağ, Şarköy, Malkara ilçeleri; Yatırımcının bütçesine göre uygun yatırımlar ve köy hayatı isteyen yatırımcılar ileriye donuk degerleme açısından merkeze yakın koyleride tercih ediyorlar ..

Yatırım amaçlı gayrimenkul alanların özellikle her gecen yılda Trakya’daki fiyat artışlarını çok iyi analız etmelerini tavsiye ediyoruz..Her ne olursa olsun lokasyon olarak bölgede ana yollara ve gelişmelere acık yerler almalarını tavsiye ediyoruz. 

TRAKYA BOLGESİNDE doğru yapılan bir arsa araz yatırımı 5 yıl içerisinde  yatırım degeri kadar deger yapması kabul edilebilir bir duruma geldi..

Yeni yapılan Kuzey Marmara Oto Yolun ile ulaşım olarak Çanakkale Köprüsü bölgemizde büyük bir ulaşım kolaylığı sunmaktadır. Dolayısıyla, yapılan bu devlet ulaşım yatırımı, bölge gayrimenkul türlerine de pozitif etki yaratmaktadır. Çanakkale ve Trakya ve  İstanbul dan gelip Çanakkale köprüsü yolları ile birlikte bölgenin arsa fiyatlarını katlanarak arttığına şahit olduk. Halen daha inşası devam eden projenin tamamlanması ve sonrasına kadar, köprü çevresi ve ulaşım lokasyonunda %100’e yakın artış beklenmektedir. Kısaca; bölge arsa, arazi yatırımı halen daha cazibesini korumaktadır.”

İstanbul un batıya açılan kapısı olan Trakya bölgesi Avrupa sınırlarına yakınlığı ve  sürekli proje üretmesi ile kendini yenilemektedir. 1915 Çanakkale Köprüsü, Sirkeci Avrupa hızlı tren hattı, Avrupa Serbest Bölgesi, iki deniz arasında bulunduğu coğrafi yapısı ile gerçekleşen hava sirkülasyonu Tekirdağ ve denize yakın ilçe ve koylerinde  bu artısın devam edeceğini öngörmekteyiz..

Yeni bölgeler ve yeni yatırım alanları bizim için ve yatırımcılar için iş deyip geçemediğimiz derecede  önemli bir anlayışla doğru fiyat doğru yatırım ve mesleki tecrübeleri bir arya getirerek  kazandırmak için SİMGE EMLAK  DEĞERLEME olarak her gün yeni bir heyecan ile  başladığımız güne azim ile  doğru bilgi ve mesleki paylaşımlarla kendimizi ve yaptığımız her işi sorgulayarak geçmiş deneyimlerimizden de faydalanarak doğru ve kazanç getirecek gelişen doğru lokasyonlarda çalısmalara devam ediyoruz.. 

2022 de bölgesel olarak yatırım bölgelerinde 2021 olduğu gibi yine en doğru çalısmalar ile yanınızdayız.

SİMGE EMLAK DEGERLEME                                                                                                   SİLİVRİ EMLAK MÜŞAVİRLERİ YÖN.KRL ADINA BAŞKAN
Mustafa ALTINKÖK

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

MUHTARLIK SEÇİMLERİ SONUÇLARI

Silivri’de 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında bazı muhtarlar değişirken, bazı muhtarlar…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…