Silivri AKP’nin kurucu üyelerinden Volkan Yaşar, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yaşar’ın Bora Balcıoğlu’nun listesinden CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Adayı olacağı iddia ediliyor.

“Kurulduğu günden itibaren AK Parti’nin bir ferdi olarak birçok kademesinde sorumluluklar üstlenerek, bu onurlu davada hizmet etmenin gururunu yaşadım. Başta kurucu gençlik kolları başkanlığı olmak üzere çeşitli görevlerde bulunarak, partimizin ilkelerine ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yola sadakatle hizmet ettim.

Cumhur İttifakı çatısı altında partimizin belirlediği siyasi rotalara her zaman samimiyetle uyarak, AK Parti’nin temsil ettiği değerleri en iyi şekilde aktarmaya çalıştım. İlkelerimden ödün vermeden, doğruyu, hakkaniyeti ve hakikati savunarak partimizin bayrağını dalgalandırdım.

Bu süreçte, görev verilmez alınır ilkesini benimseyerek, her seçim döneminde Silivri’mize hizmet etmek için sahada aktif olarak yer aldım. Özellikle 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı olarak destek verdiğimiz Silivri Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz liderliğindeki ekibin başarılarına ortak olduk.

Ancak, son genel seçimlerde %7.5 oy alan bir siyasi partinin adayına %47 gibi rekor bir oy ile seçim kazandırılmasına rağmen, AK Parti’nin adeta kenara itilerek her alanda değer bulmaması beni derinden üzmüştür. Yaşanan bu durumu defalarca üst kurullarımıza iletmeme rağmen maalesef dikkate alınmamıştır.

Ayrıca, mevcut belediye başkanının AK Parti ve partimizin emektarlarına karşı aşırı sert tutumunu görmem ve partimizin bu durumu dikkate almaması, bugünkü kararımın başlıca sebepleri arasında yer almıştır.

Bu itibarla, uzun yıllardır şerefle taşıdığım AK Partili kimliğimi sonlandırarak partimden istifa ettiğimi kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Bu süreçte birlikte görev yaptığım tüm ekip arkadaşlarıma, partimizin her kademesinde görev almış tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm ak kadrolarımıza hakkımı helal ediyor, devletimizi ve milletimizi Allah’ın izniyle payidar eylemesini diliyorum.

Saygılarımla,

Volkan Yaşar”

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…

SPOR KULÜBÜ BAŞKANI MI, SİLAHLI ÇETE Mİ?

Yaşanan küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel taciz skandalı ile ismini duyuran Silivri…