Volkan Yılmaz, hani bizim şu jön imajlı başkanımız…

İBB Meclisi’nde -kendi kesesinden olmayınca- bol keseden dağıttığı maaşlar ve önerdiği maaş artışları var ya, ki emek mücadelesine inanan biri olarak alkışlamıştım, sonra dedim ki “Acaba bizim jön başkan kendi yönettiği ve her yerde ‘fazla veriyor, fazla veriyor’ diyerek anlata anlata bitiremediği bütçeden işcisine emekçisine ne verdi?” Baktık ki ne görelim? Ne %50’si? Kadrolu işcisine %30 küsür, kendi şirketinde çalışana %45 yapmış, onu da öyle yağlayıp ballamış, sanırsınız her kadroya vermiş o artışı. Tabii ki değil, gözlerimiz ister istemez beden gücüyle ilçemize hizmet eden emekçilerimizi aradı, onlara zam yapmak bir yana, enflasyonun atında ezdirmiş bizim jön başkan, kendi makam şöförüne yeni kadro ihdas etmeyi de ihmal etmemiş. 

Şimdi mecliste anlatır bizim jön başkan, en düşük ortalama ücret şöyle de, ortalama ücret böyle de, bilmem ne…

Geçiniz Sayın Başkan, kendi yakınlarınıza ihdas ettiğiniz abuk kadrolara verdiğiniz uçuk maaşlar ile ortalamayı yükseltme girişimleriniz radara yakalandı. Siz bizim emekçi beden işcisi kardeşlerimize en az %60 zam (ki küçük ortağı olduğunuz hükümetin rakamları ile %50’den fazla olan enflasyon hesaba katılınca aslında %10 bile zam vermiş olmuyorsunuz) vermedikçe bir daha sakın “Bütçemiz fazla veriyor.” demeyin, kargalar güler. Yani bizim jön başkan İBB’ye verir talkını, kendi yutar salkımı… Yeni ihdas edilen kadrolara verdiği ballı maaşlar da akıllara Yağma Hasan’ın böreği hikayesini getirmedi değil…

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

MASKE

50 yıllık şanlı(!) geçmişin medarı iftiharı(!) Silivri Belediye Başkanı. Pek milliyetçi… Sorsanız…