VOLKAN YILMAZ VATANDAŞI AZARLADI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın, Silivri’de dün yaşanan su taşkını sonrasında dükkanını su basan vatandaşı “153’ü ara!” diye azarlaması sosyal medyada gündem oldu.

VOLKAN YILMAZ’IN MAĞDUR VATANDAŞI AZARLADIĞI VİDEO

Söz konusu videoya tepki gösterenlerden biri de CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen oldu. Esen yaptığı açıklamada

“Dün İlçemiz Alibey Mahallesi Şerif Sokak’ta gerçekleşen taşkın ile ilgili olarak İSKİ Genel Müdürü Sayın Şafak Başa ile gerçekleştirdiğimiz görüşme sonrasında gece saatlerinde İSKİ ekiplerince inceleme gerçekleştirilmiştir. Yağmur suyu hattının önemli bir bölümünün beton atığı yüzünden tıkandığı tespit edilmiş, İSKİ görev ve sorumluluğunda olmamasına rağmen iyileştirme çalışmalarının başlamasına karar verilmiştir.

Şerif Sokak’ta yaşanan olumsuzluk üzerine vatandaşlarımızın Silivri Belediye Başkanı’ndan destek istediği sırada kendisinin yüksek bir tonda “153’ü aramaları gerektiğini” söylediği videonun herkesin malumu olduğunu düşünüyoruz. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a “kendisinden çok İBB’ye güvendiğini” vatandaşlarımıza ilettiği için teşekkür ederiz. Kendisine O’nun çözemediği sorunların her birini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “eşit hizmet” anlayışı ile çözeceği konusunda müsterih olmasını tavsiye ediyoruz. Afet halinde dahi siyaset yapma ve karalama çalışmalarını da kamuoyumuzun takdirine bırakıyoruz.

Ara sokaklarda kalan yollarda yağmur suyu hatlarının işletmesinin bir kez daha ilçe belediyesinde olduğunu hatırlatır, Silivri’nin sorunlarına gösterdiği hassasiyetten dolayı başta İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu olmak üzere İSKİ Genel Müdürümüz Şafak Başa ve ekibine teşekkür ederiz.” dedi.

298763071 10228512416732929 3173096648267311462 n
Total
0
Share