“VOLKAN YILMAZ TOPU TACA ATIYOR”

Bugün Silivri’de etkili olan şiddetli yağışın kimi bölgelerde taşkınlara neden olmasının ardından Volkan Yılmaz’ın İBB ve İSKİ’yi suçlayan açıklamalar yapmasına CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen’den tepki geldi. Volkan Yılmaz’ı “topu taca atmakla” suçlayan Esen, ara arterlerin ve yağmur suyu kanallarının temizliğinin Silivri Belediyesi’nin görevi olduğunu hatırlattı.

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz, ilçemizde yaşanan şiddetli yağış sonrası oluşan olumsuzlukların giderilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

İSKİ ekiplerimiz 7 vidanjör, 2 kombine, 1 kuka ve 30 personel ile çalışmalarını sahada gerçekleştirdi.

İBB Yol Bakım ekiplerimiz 3 bekoleder, 3 kamyon, 4 aksesuar aracı, 1 kato, 1 kombine ekibi, 1 vidanjör ve 50 personel ile çalışmalarını sahada gerçekleştirdi.

İtfaiye ekiplerimiz de 55 müracaatın anlık olarak 36’sına müdahale ederken, 19’unun çalışmalarına devam ediyor.

İlçemizde İBB sorumluluğunda bulunan ana arterlerde herhangi bir sıkıntı yaşanmamış olup, İBB ekipleri Silivri Belediyesi ekiplerine de çalışmalarda destek vermiştir. Ancak AKOM tarafından yapılan açıklamayı dikkate alarak gerekli ön hazırlığı yapmayan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İBB bağlı kuruluş ve ekiplerini suçlayarak “topu taca atmaya” çalışmaktadır. Ara arterlerin ve yağmur suyu kanallarının temizliğinin kendi sorumluluğunda olduğunu hatırlatır; çalışmalarda emek gösteren Silivri Belediyesi ve İBB ekiplerinin kıymetli emekçilerine teşekkür ederiz.”

Total
0
Share