Yeşilçam oyuncusu Hikmet Taşdemir son yolculuğuna uğurlandı. Yeşilçam’ın kötü karakterleriyle tanınan oyuncularından Hikmet Taşdemir’in cenazesi, bugün Silivri’de toprağa verildi. Taşdemir’in cenazesine katılan birlikte rol aldığı oyuncu arkadaşı Mehmet Yüksel, “Sinema camiasında bir vefasızlık var. Şu an burada bir tek Gani ağabey var. Bir de ben varım. Gerçekten çok zor oldu, ben çok üzüldüm” dedi.

REKTÖR ŞAHİN: DÖRDÜNCÜ EVRE KANSER HASTASI OLDUĞU BELİRLENDİ

Canlandırdığı kötü karakterlerle tanınan Hikmet Taşdemir, 15 Ocak’ta solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden Tekirdağ’daki Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi. Tedavi altına alınan Taşdemir, doktorların müdahalesine rağmen dün yaşamını yitirdi. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, solunum yetmezliği nedeniyle hastaneye getirilen Taşdemir’in kanser hastası olduğunu açıkladı. Şahin, “Taşdemir’in 15 Ocak’ta hastaneye solunum yetmezliği sebebiyle geldi. Yapılan inceleme sonucu dördüncü evre kanser olduğu belirleniyor. 24 Ocak’ta yoğun bakıma alınıyor. Sonrada solunum yetmezliği sebebiyle entübe ediliyor. Entübe olduktan sonra maalesef dün hayatını kaybediyor” dedi.

Taşdemir’in cenazesine Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, oyuncu ve yönetmen Gani Rüzgar Şavata, oyuncu Mehmet Yüksel, komşuları ve yakınları katıldı. Taşdemir’in cenazesi Piri Mehmet Paşa Camii’nde ikindiye müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedileceği Fenerköy mezarlığına götürüldü.

ŞAVATA: TAŞDEMİR SIRADAN BİR ŞAHSİYET DEĞİLDİ

Cenazeye katılanlardan Gani Rüzgar Şavata, “Yeşilçam’ı var edenlerden biriydi, son karakter oyuncularından biriydi. Son kılavuzdu, o da gitti. Sinema tarihimize baktığınızda Cüneyt Arkınları, Yılmaz Güneyleri, Ayhan Işıkları var edenler bu karakter oyuncularıydı. Herkes bunların üzerinde uzamış, bunların üzerinde yürümüştür. Ben naçizane sinema oyuncu, yönetmeni ve senaristiyim. Ancak biz bunlardan feyz aldık. Sinemayı bunlarla öğrendik” dedi.

Hikmet Taşdemir’e gelince, çizdiği karakterler, aldığı görevler çok önemliydi” diyen Şavata, “Gelinen nokta o ki bugün kimse yok. Diyeceksiniz ki sinemada kimse kalmadı. Evet bizim devrimizden kimse kalmadı. Ama bunlardan feyz alıp, bunlardan yola çıkan bundan sonraki nesil, burada olmalıydı. Hikmet Taşdemir sıradan bir şahsiyet değildi. Bugün evimizde televizyonlarda izlediğimiz sinemamızın mihenk taşlarından biriydi. Her filmde bir karakter yapısı vardı. Hatta Kemal Sunalları bile var edenler bunlardı. Onun için üzüntülüyüm, üzgünüm. İsterdim ki herkes burada olsun” ifadelerini kullandı.

YÜKSEL: YERİ DOLDURULAMAZ

Taşdemir’in eski rol arkadaşı Mehmet Yüksel de üzgün olduğunu belirterek, “Ben Yeşilçam’ın emektar oyuncularından biriyim. Rahmetlinin yeri doldurulamaz. Hikmet ağabeyle Battal Gazi dönem filmlerinde çok çalıştık. En son İzzet Altınmeşe’nin çektiği ‘Dertli Pınar’ filminde beraber çalıştık. Güzel bir insandı. Sinema camiasında bir vefasızlık var. Şu an burada bir tek Gani ağabey var. Bir de ben varım. Gerçekten çok zor oldu, ben çok üzüldüm” dedi.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…

SPOR KULÜBÜ BAŞKANI MI, SİLAHLI ÇETE Mİ?

Yaşanan küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel taciz skandalı ile ismini duyuran Silivri…