Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı için Atatürk Anıtı’nda toplanan sağlık çalışanlarının törenini baltaladı.

14 Mart Tıp Bayramı için Silivri Sahili’ndeki Atatürk Anıtı önünde toplanan İstanbul Tabipler Odası Silivri Temsilciliği’ne bağlı doktorlar ve sağlık çalışanlarının törenine Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz engel olmak istedi. Sağlıkçıların Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ve sonrasında içinde bulundukları şartlarla ilgili konuşmalar yapmak için Silivri Belediyesi’nden kürsü ve ses sistemi talebi bizzat Yılmaz’ın emriyle engellendi.

Sağlıkçılara ses sistemi ve kürsüyü çok gören Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın bu tavrı orada bulunan herkesçe kınanırken, CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen’in talimatıyla parti binasından getirilen kürsü ve ses tesisatı ile tören ve konuşmalar gerçekleştirilebildi.

Öte yandan CHP Silivri ve İBB Belediye Meclis Üyesi Melih Yıldız da 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili bir mesaj yayımladı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) ve Silivri Belediye Meclis Üyesi ve CHP Grup Başkanvekili Melih Yıldız, hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının özellikle salgınla mücadele sürecinde verdikleri özverili çalışmalar nedeniyle haklarının ödenemeyeceğini ifade ederek, Öncelikle, yaşam kalitesinden fedakârlıklar yaparak kendini hayat kurtarmaya adayan, sağlık sektörünün her kademesinde görev yapan tüm çalışanlarımızı şükranla selamlıyorum. Sağlık çalışanlarımız, şehrimizde ve ülkemizin her noktasında insan hayatının kutsallığını kendisine ilke edinmiş, üstün sabır, gayret ve fedakârlıkla bizlere en yüksek standartlarda hizmet sunma çabası içerisinde olmuşlardır. Bu duygularla, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle sağlık alanının her kademesinde hizmet veren sağlık çalışanlarımızın bu özel günlerini tebrik ederken görevlerinde üstün başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP Silivri İlçe Yönetimi ve Meclis Üyeleri ayrıca ilçede bir dizi ziyaret gerçekleştirerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını iletti. İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada “İlçe Sağlık Müdürümüz ve Başhekimlerimize Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını ve iktidarımızda ‘Tüm sağlık emekçilerimizin özlük haklarını hak etkileri şekilde iyileştireceğiz.’ sözlerini ilettik. İlçe Sağlık Müdürümüz ve Başhekimlerimiz nezdinde pandemi boyunca canını hiçe sayarak en ön safta fedakarca çalışan tüm sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramı‘nı kutluyoruz.” dendi.

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın’ın 3 yılda edindiği servet dudak…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…

SİLİVRİ BELEDİYESİ’NDE GREV HAZIRLIĞI (GÜNCELLENDİ)

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sözleşmeli personele insanca geçinmek için gerekli zammı…

AÇIK AÇIK RÜŞVET İSTİYORLAR

Silivri’de inşaatında yasal problem olan bir vatandaştan, bir meclis üyesi adına 100…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

JANDARMA KOMUTANINA SORUŞTURMA İDDİASI

Silivri Sulh Ceza Hakimliği’nin 2022/1665 D.İş sayılı kararına istinaden söz konusu haber…