BELEDİYE BORCU DÜELLOSUNDA SON PERDE: BALCIOĞLU NOKTAYI KOYDU

silivri belediyesi mhpden borc

MHP’den devralınan Silivri Belediyesi’nin 1,5 Milyar TL’lik borç ile bırakıldığının ortaya çıkması üzerine yaşanan polemikte son noktayı Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu koydu.

Silivri Belediye Meclisi’nin pazartesi günkü toplantısında Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Belediye’yi MHP’li Volkan Yılmaz’dan 1,5 Milyar TL borç yüküyle devraldıklarını açıklamıştı.

Eski Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ise bir basın toplantısı düzenleyerek Belediye’yi borçlu bıraktıkları rakamın 1,5 Milyar TL değil, 500 Milyon TL olduğunu itiraf etmişti:

Bugün düzenlenen Silivri Belediye Meclisi toplantısında Bora Balcıoğlu son sözü söyledi. Başkan Balcıoğlu “Halkımız Belediye’nin borç yükünü çok iyi anladı. Biz şeffaf bir yönetimin sözünü vermiştik. Gizlimiz saklımız yok. Yönetimi devraldıktan sonra 1 ay boyunca bizzat 10 yıl kendimin de çalıştığı personelimizle borç yükünü ve maddi tabloyu inceledik. Ben personelime güveniyorum. Kimse personelime haksız tek bir söz bile söylemesin. Giderayak ihaleler yapıp faturalar ödemişsin. Sonra da diyorsun ki “bu işler başlamadı, benim borcum değil.” Sizin imzaladığınız ihalelerin parasını biz ödemeyecek miyiz? Borcu KABUL EDECEKSİNİZ. Öyle sağa sola kıvırıp bükerek olmaz. Bize devrettiğiniz borç 1,5 Milyar TL’dir. İncelemek isteyen varsa tüm evrakları talep edebilir. 5 yıl sonraki yerel seçimlerde yeni bir Silivri rekoru daha kıracağız.” dedi.

Total
0
Share