Geçtiğimiz gün “Meclis Üyeleri dar bir çevre tarafından belirlenecek” diyerek yeni dönem Meclis Üyesi Aday Adaylığından istifa eden mevcut CHP Meclis Üyesi Cabbar Doğan, CHP içinde duyduğu rahatsızlığı daha hemen 2019 seçimlerinin bir yıl sonrası, 2020 yılında CHP İstanbul İl Başkanlığı’na yazdığı bir mektupla belirtmişti.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA

KONU: CHP Silivri Belediye Meclisi üyeleri, İlçe Örgütü, parti emekçileri ve doğal müttefiki demokratik kitle örgütlerinin İBB yönetimince baypas edilerek itibarsızlaştırılması hk.

BAŞVURU SAHİBİ: 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden belediye meclis üyesi olarak seçildim.

Adım Abdül Cabbar DOĞAN.

Daha önceleri, bir çok STK dan yöneticilik yaparak, çevremin halkımın güvenini kazandığıma inanıyorum. Yoksulluğun ve ezilmişliğin, ötekileştirmenin hem bedelini ödeyen, hem de tanığıyım. Anadolu yoksullaştırmasının sonucu olarak Silivri’de yurtiçi ya da yurtdışı diğer yurttaşlar gibi Silivri’de hayata tutunmaya çalışanlardan biriyim.

Arkamdan gemileri yakarak CHP örgütlenmesi içinde “demokratik laik, barış ve kardeşliğin yükselmesine katkı yapabileceğime inandığım için CHP ye üye oldum. Hiç kimsenin inancına, kimliğine bakmadan yoksulların çaresizlerin hakkı yenmiş olanların sesi olabilirim umuduyla yola çıktım.

Sayın il başkanım, ben Silivri CHP belediye meclis üyesi olarak yaşadığımız süreç içinde içim acıyarak söylüyorum tam bir hayal kırıklığı içindeyim. Bu sebeple düşünce ve taleplerimi paylaşmak istiyorum.

Silivri Belediyesini kaybederken uğradığımız moralsizlik, İBB’yi kazanırken bize umut ışığı doğmuştu. Silivri de kaybedilen belediye başkanlığına rağmen ki, sebebi başka bir tartışma konusu, İBB seçimlerinde Silivri halkı %60 ın üzerindeki oy vermesi bizim için zaferdi. Biz tekrar kazanmıştık.

Kazanmıştık çünkü; İBB büyük bir güçtü ve Silivri CHP belediye meclis üyeleri, belediye yönetimini kazanan bütün MHP, AKP kadrolarından daha ilkeli, bilinç düzeyleri, demokratik laik cumhuriyete bağlığı, Silivri halkının sosyal ve siyasi taleplerini temsilde daha donanımlı, farklılıklara saygı gibi toplumsal birliğin savunucuları oldukları tartışma götürmez bir gerçektir. Daha Mart ayı meclis olağan toplantısından onlarca önergeyle aslında Silivri’nin fili yönetim gücünün bizde olduğunu dosta düşmana gösterdik.

Hal böyleyken, İBB yönetimi gözünde biz kimiz sorusunu sormak durumuna geldik.

Sayın Başkanım, size bu mektubu kişisel kaygılarım ve gözlemlerim nedeniyle yazıyorum. Şu salgın günlerinde hizmet etme çabası içindeyiz. CHP ilçe belediye meclisi olarak partimizin ilkeleri doğrultusunda siyaset yapmaya çalışıyoruz. Demokratik doğrularımızın dışına hiç çıkmadık, rantla, kirli siyasetle hiç işimiz olmadı. Benim hayalim örgütlü, kolektif çalışmak, alanımızı genişleterek İBB’nin CHP’de olduğunu ve gelecekte iktidara yürüdüğümüzü halka hissettirmektir ve bu mücadelenin bir parçası olmak.

Ne yazık ki ve acıdır ki, İBB’nin Silivri’de yapılan yatırımları ve hizmetlerini bizler MHP’ li Belediye Başkanı’ndan öğreniyoruz.

İBB daire başkanları ve birim müdürleri direkt belediye ile muhatap oluyorlar. Bizim Meclis grubumuzu, hem de ilçe örgütümüzü boşa düşürüyorlar. Bizleri baypas ederek, İBB ne yapmak istiyor? Eğer mesele ‘Yakınlaştırılan düşmanı dost” etmekse ki olmaz, “ uzaklaştırılan dost düşman” olursa ne yaparız? Kazanan kim olur?

Silivri’ye 26 dekar Nohut deneme ekimleri yaptırılmış basından öğreniyoruz. İBB Kariyer “Cankurtaran alınacak” ilanlarını girmiş yaşadığımız yerde bu iş başvurusunu bekleyen bizleri arayan gençlerimize ne söylememiz gerekiyor? İhale açılmış ihaleyi İSYON almış yine.

Kentsel dönüşümden, tarım ve hayvancılık, sosyal yatırımlardan, sosyal yardımlara, pandemi önlemlerine, kentsel altyapı yatırımlarına, imar hareketlerine kadar her konu da bizleri “etkisiz” elemanlar durumuna düşürmek örgüte ve demokratik mücadeleye en büyük zarardır. Tek adam rejiminin istediği tamda bu değil mi? Eğer kazanılacak bir mücadele varsa önce kendi mevzilerimizi güçlendirmek gerekmez mi?

Kıyı temizlikte olduğu gibi öncelik geçen dönem çalışan personellerin. Onlar mülakata çağırılacak, kabul edenler devam edecek, etmeyenlerden oluşan boşluğu bizlerden isteyeceklermiş. Bu oran ne olur, ne kontenjan verilir bilmiyoruz. Evet bir yıl boyunca tabanı kıyı temizlik ve cankurtaran için tuttuk böyle olacağı aklımın ucundan dahi geçmezdi. Ama maalesef bize bunları yaşatıyorlar.

Acil Talepler:

Sayın Başkanım, örgütlerimizle, meclis üyesi grubumuzla İBB arasındaki bu anlamsız uyumsuzluğa son vermenin çaresini bulmalıyız. Silivri’ye İBB eliyle yapılacak her türlü hizmetin bilgisini önce örgütümüze ve meclis üyelerimize verilmesinin sağlanmasını İl Başkanımız ve yönetiminden özellikle talep ediyorum.

Silivri’den demokratik muhalefeti büyütmeye çalışırken, ülkemizi bu çağdışı despotik yapılardan kurtarmak için boğuşurken, partimizin bayrağını taşıyan İBB nin bizi AKP ve MHP kadroları karşısında itibarsız duruma düşürmelerini kabul edilemez buluyor, bu günün iletişim kolaylığı ile CHP ilçe örgütü ve meclis üyeleriyle İBB’nin hizmet paylaşım ağı kurulmasını talep ediyorum.

Kazanılmış her mevzi demokrasi güçlerinin moral ve motivasyonunu güçlendiriyor. Ankara’da İzmir’de , Eşkişehir’de ve diğer büyük küçük tüm il ilçe belediyelerimizde iyi şeyler nasıl ki bizleri ve bütün ülkeye moral kaynağı ve mücadele referansımız oluyorsa, biz Silivrili yöneticiler ve partili partisiz bütün diğer örgütlü müttefiklerimizle IBB nin olumlu olumsuz her türlü mücadelesinin direk paydaşları olmak ve sorumluluk almamayı talep ediyorum..

Sayın başkanım dilim döndüğünce anlatmaya çalıştığım İBB ile dayanışmacı örgütsel bağ ve iletişimin kurulmasına öncü olmanızı diliyor. Saygılar sunuyorum. 13.04.2020

Abdül Cabbar DOĞAN

CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi”

Şunlar da hoşunuza gidebilir

VOLEYBOL ANTRENÖRÜ ÇOCUK TACİZİNDEN TUTUKLANDI!

Silivri Çağrıbey Voleybol Spor Kulübü antrenörü Umut Tilev hakkında takımdaki küçük yaşta…

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

SİLİVRİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ 15 YAŞINDA ÇOCUĞA TACİZDEN YARGILANIYOR.

İstanbul’da şu an 17 yaşında olan A.S.’nin 8 yaşından 15 yaşına kadar…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…