İYİ PARTİLİ YÖNETİCİDEN TAHRİK PAYLAŞIMI

İYİ Parti Silivri İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Yamaç, 24 Nisan Ermeni Soykırımı’nın yıldönümünde sosyal medyadan Talat, Enver ve Cemal Paşa görsellerini paylaşarak “Ruhları şad olsun.” dedi. 

screen shot 2023 04 24 at 94008 am

Skandal paylaşım, tam 24 Nisan 1925’te büyük Ermeni tehcirinin başladığı günün yıldönümünün sabahında yapıldı. Ermeni Tehciri ve ardından da soykırımın planlayıcı ve emir vericileri olan İttihat ve Terakki Liderleri Talat, Enver ve Cemal Paşa’ların görsellerini paylaşan İYİ Partili Yönetici, altına ise “Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulakacaktır. Ruhları şad olsun.” yazdı. Paylaşım, sosyal medyada büyük tepki çekti. Yamaç, gün içinde Facebook hesabını kilitlemek zorunda kaldı. 

screen shot 2023 04 24 at 35659 pm

Yamaç daha önce de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e isyan bayrağı açan ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini ilan ederek partiden istifa eden eski İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile fotoğrafını paylaşmış ve altında “ağzına sağlık” yorumu yapmıştı. Yamaç halen görevine devam ediyor.

iyi partili yonetici iyi partiye oy vermeyecegim
Total
0
Share