SİLİVRİ İYİ PARTİ’DE SKANDALLAR BİTMİYOR

İYİ Parti Silivri İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Yamaç, Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Altılı Masa’ya karşı söyledikleri ile gündem olan ve daha sonra partiden istifa eden Yavuz Ağıralioğlu’nu destekleyen paylaşımda bulununca parti karıştı. Yamaç daha önce de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in parti içi politikalarını eleştiren paylaşımlar yapmıştı.

Geçtiğimiz gün bir basın açıklaması düzenleyen İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini söylemiş ve “İYİ Parti’nin emekleri ziyan edildi, İYİ Parti’den kimse özür dilemedi. Kemal Bey’in adaylığını dayatmasına, bu adaylığın masada bir dayatmaya dönüşmesine itiraz ediyorum” demişti. Altılı Masa’da bir krize dönüşen bu çıkış sonrası Ağıralioğlu önce Habertürk’ten Mehmet Akif Ersoy’a canlı yayın esnasında mesaj göndererek İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener’le görüşerek istifa edeceğini açıkladı, daha sonra Akşener’in görüşmeyi iptal etmesi üzerine ise istifasını sosyal medyadan duyurdu.

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nda ise bir başka Ağıralioğlu depremi yaşandı. İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Yamaç kişisel Facebook hesabından Ağıralioğlu ile birlikte bir fotoğrafını paylaşarak “Adamsın Yavuz  Ağıralioğlu, yüreğimizin sesini söylediğin için…” şeklinde yorum yaptı. Paylaşımı bazı partililer de beğenince ilçede ortalık karıştı. 

Screen Shot 2023 03 23 at 3.24.03 PM

Öte yandan Orhan Yamaç daha önce de “22 Aralık 2018’de düğmeyi yanlış iliklediniz” şeklinde bir paylaşım yaparak, 2018’de Ali Çolak, Samet Reis ve Buğra Kavuncu’nun aday olduğu İYİ Parti İstanbul İl Kongresi’e göndermede bulunmuştu. Kongreyi Buğra Kavuncu kazanmıştı.

WhatsApp Image 2023 03 23 at 4.21.43 PM
Total
0
Share