O VİLLA SİTESİNE RUHSAT VERİLDİ

Silivri’nin tanınmış ailelerinden Gencoğlu Ailesi tarafından Kurfallı Köyü’nde köy merkezinde tarım arazisi vasfı olan alanda yapılmaya başlanan Mürdüm Country – Silivri Mürdüm Doğa Evleri isimli lüks villa sitesinin inşaatına Silivri Belediyesi tarafından ruhsat verildi.

gencoglu 225x300 1

Süleyman Gencoğlu ve eşi eski CHP Belediye Meclis Üyesi Saadet Gencoğlu’na ait olan Kurfallı’daki 12.500 metrekare alan üzerine inşa edilen Silivri Mürdüm Doğa Evleri isimli projede havuzlu lüks 12 adet villa yer alıyor. Tarım alanı vasfında olan ve Kurfallı köy merkezi sınırları içinde yer alan arazinin imar durumu ise %10 olarak gözüküyor. Bu durumda 12,5 dönümlük alanda ancak 1000 metrekare inşaata izin verilmesi gerekirken, her biri lüks 12 adet villanın toplam 1000 metrekareye nasıl sığdırılacağı, yoksa imar planlarındaki izinlerin yok mu sayılacağı merak konusu oldu.

Öte yandan haberi ilk gündeme getiren Huryol.com sitesinden Kadir Koç, villa projesinin maketlerde yola sıfır olarak gösterildiğini ancak planlarda yol ile arazi arasında kamuya ait yeşil alan bulunduğunu iddia etti.

gecoglu 169x300 1

Total
0
Share