İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı A. Refik Bek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Merdanoğlu Villaları ile ilgili resmi yazısını kamuoyu ile paylaştı.

Bir dönem Silivri kamuoyunu epey meşgul eden, Merdanoğlu İnşaat tarafından Silivri’de tarım arazisi üzerine inşa edilen ve Silivri Belediyesi tarafından göz yumulan 70 villalık inşaat yeniden gündemde. İYİ Parti Silivri İlçe Başkanı Refik bek, İBB tarafından Silivri Belediyesi’ne gönderilen “tarım arazisindeki inşaatı durdurun” talimatını basın mensuplarıyla paylaştı.

Silivri Belediyesi’nin arkasında yapılmakta olan kapalı otopark inşaatını Merdanoğlu’nun üstlendiğini hatırlatan Refik bek, ortada resmi bir protokol, bir bağış kararı ya da bir Meclis kararı olmamasına rağmen milyonlarca liralık inşaatın özel bir firma tarafından karşılandığına dikkat çekti.

Merdanoğlu İnşaat tarafından sürdürülen 70 villalık projenin tarım arazisi üzerine yapıldığını, Silivri Belediyesi’nin resmi internet sitesinde de söz konusu arazinin tarım arazisi olarak görüldüğünü, ancak sağlanan milyonlarca liralık rant karşılığı Volkan Yılmaz ve ekibinin bu inşaat göz yumduğunu belirten Bek, “İBB tarafından Silivri Belediyesi’ne 2021’in 10. ayında gönderilen resmi yazıda söz konusu inşaatın durdurulması emredildiği halde inşaat devam etmekte, Volkan Yılmaz ve yönetimi buna göz yummaktadır. Silivri Belediyesi suç işlemektedir.” dedi.

Refik Bek, seçimler sonrasında yönetim değiştiğinde bu göz yummanın son bulacağını ifade ederek “Burada harcanan milli servete de yazık, emeğe de yazık, müteahhitin paralarına da yazık, satın alanlara da yazık. Seçimden sonra o villalar yıkılacak!” dedi.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

ÇAYIRDERE MUHTARI HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Çayırdere Mahallesi Muhtarı Doğan Bilgiç hakkında yapılan Kaymakamlık ön incelemesi sonucu, zimmete…

SON DAKİKA! TAPUYA POLİS OPERASYONU! (GÜNCELLENDİ)

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan “rüşvet” soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla…

OKUL MÜDÜRÜNDEN EVLİ KADINA TUZAK

Silivri 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İsmail Güzel’in evli bir kadın veliye…

BAŞKAN YARDIMCISI HAKKINDA ŞOK İDDİA

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak’ın ailesine ait binada yapılan çıkmanın yasadışı…

CENAZE EVİNDE EĞLENCE DÜZENLEDİLER

Ortaköy Mahallesi’nde 20 yaşında gencecik bir fidanın toprağa verildiği gün, Silivri Belediyesi…

VOLKAN YILMAZ’IN MAFYA BAĞLANTILARI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, adı son olarak Ece Erken’in eşinin öldürülmesi…

VOLKAN YILMAZ’A ANKET ŞOKU

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yaptırdığı memnuniyet anketinden hüsran çıktı. Silivri Belediye…

İSKEÇELİ’YE İMAR KIYAĞI

Silivri’de bulunan İskeçeli Mobilya’ya ait fabrikanın ek yapıları kaçak durumda. Her fırsatta…

NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU?

Silivri Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gökhan Daşgın’ın 3 yılda edindiği servet dudak…