Eczacı ve eski Silivri Belediye Meclis Üyesi Semih Ayeş, bugün CHP Silivri Belediye Başkan Aday Adaylığı için dosyasını İlçe Başkanı İbrahim Kömür‘e teslim etti.

“Mevcut Londra asfaltı sebebiyle (E-5) yatayda,Tuzla ve Boğluca dereleriyle dikeyde doğal bölünmüş Silivri’nin mevcut E-5 in kuzeye kaldırılarak oluşan doğal bulvarla birlikte Silivri’nin kent olarak birleşmesini sağlamak zorundayız.

İstanbul’un batıya açılan kapısı olan ve uluslararası yolların geçtiği Silivri’nin bir lojistik merkezi haline dönüşmesi kentin geleceğine katkı sağlayacaktır.

Mevcut iktidarın yanlış TARIM politikaları sebebiyle ülkemizde yıllık üretim yapan üreticimiz zor zamanlar geçirmektedir. Silivri sahip olduğu 940 km2 ‘lik alan sayesinde İstanbul’un sebze bahçesi olabilecek potansiyele sahiptir.1800 ‘lü yıllarda Silivri limanından her gün Sirkeci’ye kalkan sebze gemilerini hatırlayalım.

Silivri Belediyesi koordinatörlüğünde oluşturulan seraları çiftçiden ürün karşılığında yıllar içerisine yayılan ödemelerle tahsil edip İBB aracılığıyla tüm İstanbul’a taze ürün tedariki sağlanabilir.Bu üretilen ürünün zayii olma miktarını azaltırken lojistik giderlerinin de düşmesini sağlar.

Burada tarım konusunda Üniversite, Yağlı Tohumlar ,Önder Çiftçi,Ziraat Odası gibi paydaşlarla bir çalıştay yapıp ortaya çıkan sentezle oluşturulan üretici kooperatifler bölgenin refahına katkı sağlayacaktır.

Dünyada kentler artık anlık çözümlerle yönetilemez.Akıllı Kent kavramıyla tanışan dünyamız ‘teknoloji ve yenilikçi anlayışın verilerle donatıp geliştirerek gelecek hayatı öngören üreten, yaşayan ve sürdürebilir bir kent’ yaratma ve dönüştürme anlayışına doğru gitmektedir.Bu ilkeyi Silivri ile tanıştırmayı hedefliyorum.

Deprem gerçeği önümüzde dururken Silivri’nin kentsel dönüşümünde kat maliklerinin ve de dönüşümü yapacak taşeronların ortak paydada buluşabileceği bir yöntem bulunmaktadır.Bunun üzerinde adaylaşma sürecimden sonra proje olarak sunulacaktır.

İstanbul’un geneline baktığımızda doğu ve güney uçlarındaki topraklardaki yapılaşma, güneyde doğal sınır deniz olması sebebiyle batı ucu olan Silivri ‘nin korunarak geleceğe Akıllı kent modelinde geliştirerek ilerlemek zorundayız.

Bunları göz önüne aldığımızda;

İstanbul’un tarım bahçesi Silivri’yi,
Su sporlarıyla deniz turizmini canlandıran 42 km‘lik sahil alanı düzenlenen Silivri’de
Kuzeyine doğru oluşan yeşil habitatın doğa sporları (trekking, vb.) oluşturulan ile İstanbul’un huzur bahçesi olan Silivri’yi
Avrupa ile İstanbul arasında üç ana yolun birleştiği lojistik merkezi olan Silivri’yi
Deniz canlılığın arttırılması adına yapılacak çalışmalarla balıkçılığın geliştiği Silivri’de
Özel bireylerin rahat gezebileceği Engelsiz Silivri’de
Çevre ve hava kirliliği yaratmadan oluşan yeşil sanayi olan Silivri’de

Doğduğum kente olan vefa borcumu ödeyip Silivri’yi geleceğe huzur, refah ve aydınlık içerisinde ulaştırmak için göreve hazır olduğumu bilgilerinize arz ederim.

ECZACI SEMİH AYEŞ KİMDİR?

Eğitim Bilgileri

Lisans (2019 – Devam) İstanbul Rumeli Üniversitesi İktisadi,İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi /Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

Lisans (2004-2008): Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Lise (1999-2003): Silivri Süper Lisesi

İlkOrta Okul (1991-1999): Hasan Özvarnalı İlkokulu
Yabancı Dil Bilgisi: İngilizce (İyi Derecede)

İş Deneyimleri
2010 – Devam Eczacı ve Mesul Müdür – Silivri Semih Eczanesi

2011-2014 İlkyardım eğitmeni – Silivri Marmara Sürücü Kursu
2015-2017 İstanbul Eczacı Odası Silivri Temsilciliği

Belediye Faaliyetleri Kapsamında Üstlendiği Görevler

2014-2019 Cumhuriyet Halk Partisi’nden Silivri Belediyesi Meclis Üyesi
2014-2019 Silivri Belediyesi Encümen Üyeliği, İmar Komisyonu Üyeliği, Kentsel Tasarım Komisyonu üyeliği
2014-2019 Marmara Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği

Silivri Belediyesi Meclis Üyeliği Sırasında (2014-2019) Yaptığı İcraatlar

Silivri’nin tüm mahallelerinde Diyabet-Hipertansiyon eğitimleri ve basit ev kazalarında ilkyardım konularıyla ilgili halkımıza mahalle evleri ve de muhtarlıklarda eğitimlerin düzenlenmesi.

Dönem içerisinde Silivri Belediyesi, Silivri İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul Eczacı Odası işbirliğinde, akılcı ilaç ve sıfır atık projeleriyle eczane, hastane, sağlık ocağı vb. sağlık alanlarına atık ilaç toplama kutuları koyarak bertarafının sağlanması

2012 yılında planlarda orman ve tarım arazisi olarak geçen alana, dönemin AKP yönetimindeki İBB anlayışının kurduğu lojistik ve de çevre kirliliği bakımından zararı olan ve tüm İstanbul’un kimyasal-biyolojik atıklarının bertaraf edildiği tesisin yasaya aykırı olması sebebiyle hukuki yollardan açtığım davaların kazanılmasını sağlayıp, Yargıtay ve İstinaf mahkemelerinde onatarak ruhsat iptali kararıyla bölge insanının yaşadığı hava ve çevre kirliliğinden kurtulmasını sağladık. Tesisin kapatma kararının uygulanmasını bekliyoruz.

Bölgemizde Marmara bölge birinciliği olmak üzere bir çok yarışma da derece getiren Ahenk Sanat Klubü’nü Silivri Belediyesi bünyesine katılmasını sağlayarak bölge halkının kültürünü tanımasında,gençlerin sanat faaliyetlerine sarılarak kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını sağladık.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…