Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko’nun her pazar günü Haber Global TV’de hazırlayıp sunduğu “Ümit Kalko ile Başarının Sırrı” programı, alanında fark yaratan isimleri ağırlamaya devam ediyor. 30 Ekim’de saat 12:30’da ekranlara gelecek olan programın bu haftaki konuğu, sivil toplum kavramına yön veren Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Kurucusu İbrahim Betil oluyor. 

Binlerce gence umut ışığı olan İbrahim Betil, “patronuna kızıp nasıl banka kurduğunu”, “neden kendisine ‘Türkiye’nin en büyük dilencilerinden biriyim’ dediğini”, “Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) kuruluşunda nelerin yaşandığını” ve “merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kendisini hangi konuda desteklediğini” Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko’ya anlatıyor. Kalko’nun sorularını yanıtlayan Betil, yıllarca gelecekleri için mücadele ettiği gençlere de önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Türkiye’nin çok yakından tanıdığı İbrahim Betil, hayatını sivil toplum kuruluşlarına adadı. Betil, Robert Kolej Yüksek Okulu’nu bitirdi. 1994 yılına kadar, Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli mali kuruluşların, ticari bankaların genel müdürlüğünü ve yönetim kurulu başkanlığını yaptı, kuruculuğunu üstlendi.  1994 yılından sonra ülkede ve yurt dışında eğitim ve sivil toplum çalışmalarıyla ilgilendi. Türkiye Eğitim Gönülllüleri Vakfı (TOG) kuruculuğu ve yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın da kuruculuğu yapan ve halen Toplum Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Betil, TOG’un yanı sıra Türkiye’de eğitim, insan hakları, sosyal girişimcilik konularında birçok sivil toplum kuruluşunun yönetim ve danışma kurulunda bulunuyor.

Bilgi ve birikimini sivil alanın gelişmesi için seferber eden, gençleri güçlendirerek toplumsal barış, dayanışma ve değişimde aktif rol almalarına öncülük eden İbrahim Betil, Ümit Kalko’nun programında, kendisi gibi hayata iz bırakmak isteyen gençlere önemli mesajlar veriyor. 

“Ümit Kalko ile Başarının Sırrı” programı, her pazar saat 12:30’da Haber Global TV’de ekranlara geliyor. Farklı sektörlerde önemli başarılara imza atmış isimleri konuk eden program, kariyer hayatını planlayan gençlere ilham kaynağı olmayı hedefliyor. 

  • Dogecoin
Scan to Donate Dogecoin to DNox82jQRtxyeXEEdn9pF8rSDv4vRugfZF

Bizi Dogecoin ile destekleyin!

Silivri'nin Sesi hiçbir siyasi partiden ve siyasetçiden ilan ve para almamaktadır. Bağımsız yerel haberciliğin devamı için bize Dogecoin bağışlayarak destek olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

VOLKAN YILMAZ VATANDAŞI AZARLADI

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın, Silivri’de dün yaşanan su taşkını sonrasında dükkanını…

CHP’YE TAZE KAN

Dün Silivri CHP İlçe Örgütü toplantısından sonra rozet töreni yapıldı. CHP Silivri…

LEYDİ ÇARŞI’DA BIÇAKLI SALDIRI MAĞDURU KONUŞTU

Silivri Merkez’de bulunan Leydi Çarşı AVM isimli iş yerinde geçtiğimiz gün personelin…