Yayımladığı mesaj ile tüm Silivrililerin yeni yılını kutlayan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 2024 yılını ‘Şahlanış ve Yükseliş Dönemi’ olarak gördüklerini açıkladı.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz yayımladığı mesaj ile tüm Silivrililerin yeni yılını kutladı. Başkan Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli hemşehrilerim.

2023’ü geride bırakıp 2024’e ulaşmayı, bir takvim ve tarih değişiminden daha çok; yükselme ve kalkınmayı hedef belirlediğimiz bir zaman dilimi şeklinde ifade etmek istiyorum. ‘Hizmette Rekorlar Yılı’ olarak tanımladığımız 2023’e veda ederken, 2024’ü ise ‘Şahlanış ve Yükseliş Dönemi’ olarak görüyoruz. Zira, 5 yıllık görev süremiz henüz tamamlanmadan, gururla söylemeliyim ki, hizmetlerimiz vaatlerimizi çoktan geçmiştir.

Peki, Nasıl yaptık?

Olanla yetinmedik, engellere takılmadık, mazeret üretmedik ve imkânsızı başarmanın peşine düştük.  Silivri’de, geleceği oluşturan her yeni yılın, bir önceki yıldan daha farklı yaşanması amacıyla gece-gündüz çalıştık.

“İnsanca yaşamak, konforlu ve mutlu bir yaşam sürmek, herkesin hakkı” dedik. Çok şükür; eşit, adil, şeffaf, sosyal ve üretken bir belediyecilik anlayışı sergiledik. Unutulan, ötelenen ve kronikleşen onlarca sorunu çözdük.  

Eğitimden sanata, spordan sağlığa, kültürden turizme, altyapıdan üstyapıya, kamu binalarından sosyal desteklere kadar çok geniş bir yelpazede, beklenen ve özlenen hizmetleri hayata geçirdik. 57 aylık süre boyunca, hayata geçirdiğimiz proje ve eserler, emek ve gayretlerimizin, Silivri’ye olan sevdamızın bir nişanesidir.  

Yaptık, yine biz yapacağız. Başardık, yine biz başaracağız. Ürettik, yine biz üreteceğiz ve Cumhuriyet’imizin yeni yüzyılıyla birlikte, nice eserlerin şeref madalyasını gururla taşıyacağız.

Değerli hemşehrilerim.

2023 yılını acılarla, dertlerle, üzüntülerle uğurluyoruz. “Anımız bir, acımız bir, adımız bir” inancıyla, kederlerimizi paylaşarak azalttığımız, sevinçlerimizi paylaşarak çoğalttığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz. Niyazım o ki; savaşlar, afetler, felaketler son bulsun.  Cenab-ı Allah, Aziz Milletimize ve Türk-İslam coğrafyasına huzur dolu bir yıl nasip etsin.”2024 yılı, esenlik ve huzura, her daim barış ve kardeşliğe, birlik ve dirlik gayemize vesile olsun.

Saygı ve sevgilerimle.”

Şunlar da hoşunuza gidebilir

CHP YÖNETİCİSİ AKP’YE (Mİ?) ÇALIŞTI

Ortaköy Mahallesi muhtarlık seçimlerinde Silivri CHP İlçe Yöneticisi Ebru Akgün Pekel’in AKP’li…

SELİMPAŞA’DA OTOPARK KAVGASI: 1 ÖLÜ

Selimpaşa’da iki vatandaş arasında çıkan otopark kavgası ölümle sonuçlandı. Mahallenin sevilen isimlerinden…

15 YAŞINDAKİ KIZI KAÇIRAN SERVİS ŞOFÖRÜ YAKALANDI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Silivri’de yaşayan 15 yaşındaki kızı Yasemin…

ÖZCAN IŞIKLAR’DAN İLK RÖPORTAJ

Özcan Işıklar Milletvekili adaylığı ile ilgili ilk röportajı Silivri’nin Sesi TV’ye verdi. …

ALİ KORSAN SİLİVRİ ORMANLARININ SORUNLARINI ANLATTI

Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, Dünya Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıyer’de…

GÖRÜNTÜ VAR, ALTYAPI YOK

Silivri Sahili’ndeki Köy Pazarı uzun bir süreden bu yana açık olmasına rağmen…

SAHTE GAZETECİ ÖĞRETMEN ÇIKTI

Kendisini Silivri Haber Ajansı’nın sahibi olarak tanıtan kişinin öğretmen olduğu ortaya çıktı.…

İYİ PARTİ’DEN SKANDAL BEĞENİ

İYİ Parti Silivri İlçe Teşkilatı’na ait, İlçe Başkanı Gökhan Ceylan’ın imzasını taşıyan…

MHP’DE ART ARDA İSTİFALAR

MHP Değirmenköy Mahalle Temsilcisi Murat Çılgın “İlçe Başkanı’nın tutarsızlığını” sebep gösterip istifa…